PENSJONAT KLASZTORNY – Można zatrzymać się w klasztornym pensjonacie by przeżyć osobiste rekolekcje lub dwa/trzy dni skupienia albo na odpoczynek. Przyjmujemy Gości przynajmniej na dwie noce, czyli na trzy dni. Kontakt telefoniczny i smsowy w celu rezerwacji z Gwardianem (pod nr 665 108 595 w godz. 9.30-11.30, 15.30-16.30 (od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30) i 19.30-20.30 (od 1 maja do 31 sierpnia w godz. 20.30-21.30). W soboty, a zwłaszcza w niedziele bardzo prosimy nie dzwonić w tej sprawie.
Przyjmujemy na pobyt w klasztornym pensjonacie także grupy rekolekcyjne i pielgrzymkowe (także minimum na dwie noce) maksymalnie do 25 osób. Wówczas, i tylko wtedy, może być pobyt również z wyżywieniem. Prosimy zgłaszać swoje przybycie wcześniej telefonicznie Gwardianowi klasztoru (pod nr 665 10 85 95 i w godz. 9.30-11.30, 15.30-16.30 (od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30) i 19.30-20.30 (od 1 maja do 31 sierpnia w godz. 20.30-21.30). W soboty, a zwłaszcza w niedziele bardzo prosimy nie dzwonić w tej sprawie.
Pensjonat klasztorny obejmuje jedno skrzydło klasztoru kazimierskiego. Gwarantuje klimat ciszy i spokoju. Jest idealnym miejscem dla odpoczynku i przeżycia kilku dni skupienia. Pensjonariusze otrzymuja dodatkowy klucz do klasztoru i nie ogranicza ich program zakonników. Jednak jeśli chcą mogą z nimi uczestniczyć we mszach i nabożeństwach, a także odmawiać jutrznię w kaplicy klasztornej. Mają do niej stały dostęp. Posiłki mogą przygotować w osobnym pomieszczeniu. Jest tam lodówka, płyta do odgrzania przywiezionych potraw, czajnik, garnki, kubki, talerze i sztućce.
ZWIEDZANIE POBLISKICH I DALSZYCH MIEJSCOWOŚCI – Pensjonat klasztorny może stanowić świetną bazę do zwiedzenia nie tylko Kazimierza, ale także niezwykle interesujących miejsc Lubelszczyzny, Podlasia i Roztocza oraz ziemi sandomierskiej, świętokrzyskiej i radomskiej albo inaczej diecezji lubelskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej oraz sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej. Stanowia je miasta i małe miejscowości ze swoimi obiektami zabytkowymi i dodatkowymi atrakcjami: Lublin (zamek z kaplicą Świętej Trójcy, katedra, kosciół dominikanów), Nałęczów (park, muzeum Żeromskiego i Prusa), Kozłówka (pałac z ogrodem, izba pamieci bł. Prymasa Tysiąclecia), Kock, Radzyń Podlaski, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Siedlce, Biała Podlaska, Chełm (Góra Chełmska, podziemia kredowe), Zamość (katedra, kamienice na rynku, kościoły), Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn i Roztocze, Sandomierz (katedra, rynek), Baranów Sandomierski (pałac), Śmiłów (dwór), Radom, Jedlninia-Letnisko, Garbatka-Letnisko i Puszcza Kozienicka, Warka, Zwoleń, Czarnolas (muzeum Jana Kochanowskiego), Szydłowiec, Chlewiska (pałac i dwór), Iłża (kosciół), Wąchock (opactwo cysterskie), Kielce (katedra i muzeum w pałacu biskupów krakowskich), Oblęgorek (muzeum Sienkiewicza) Bodzentyn i Góry Świętokrzyskie, Opatów, Ujazd, Rytwiany, Kurozwęki i Szydłów.
NAWIEDZANIE POBLISKICH I DALSZYCH SANKTUARIÓW – W pobliżu Kazimierza Dolnego i nieco dalej znajdują się bardzo piękne i znane Sanktuaria Maryjne: w Lublinie (katedra i dominikanie), Wąwolnicy (Matki Bożej Kębelskiej), Chełmie, Krasnobrodzie, Janowie Lubelskim, Ożarowie, Gołąbiu (domek loretański), Wysokim Kole, Skarżysku – Kamiennej (Ostra Brama), Kałkowie-Godowie, Włodawie (paulini), Orchówku, Kodniu, Leśnej Podlaskiej oraz inne na Świętym Krzyżu (relikwie Krzyża Świętego), w Lubartowie (św. Anna) i Radecznicy (św. Antoni), w Pratulinie i Kostomłotach (Męczenników Podlaskich), Białej Podlaskiej (bł. Honotata Koźmińskiego).
MSZE ŚW. DLA GRUP PIELGRZYMKOWYCH – Każda grupa pielgrzymkowa może mieć Mszę św. sprawowaną przez własnego kapłana, ale poza programowymi godzinami Mszy i nabożeństw w Sanktuarium, albo może dołączyć do Mszy św. w ramach programu Mszy, zwłaszcza w niedzielę. A jeśli grupa nie ma w swoim gronie kapłana to wtedy może odprawić Eucharystię dla tej grupy ojciec z klasztoru, ale zgłoszenie powinno być znacznie wcześniejsze. Może bowiem zajść sytuacja, że kapłani ad hoc nie mogą odprawić więcej mszy niż już mają ich wyznaczonych na dany dzień. Zgłoszenia j.n.
ZWIEDZANIE DLA GRUP PIELGRZYMKOWYCH – Każda grupa pielgrzymkowa może także nawiedzić Sanktuarium na modlitwę (a nawet mieć swoje krótkie nabożeństwo) oraz je zwiedzić poza programowymi godzinami Mszy i nabożeństw w Sanktuarium. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefonicznie swojego przybycia Kustoszowi Sanktuarium (pod nr 665 10 85 95 i w godz. 9.30-11.30, 15.30-16.30 (od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30) i 19.30-20.30 (od 1 maja do 31 sierpnia w godz. 20.30-21.30). W soboty, a zwłaszcza w niedziele bardzo prosimy nie dzwonić w tej sprawie.