INTENCJE MSZALNE

PATRZ PONIŻEJ – INTENCJE MSZY OBECNIE ODPRAWIANYCH

Bóg zapłać za wszystkie intencje mszalne i za ofiary za Msze św., które składacie w Sanktuarium Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W intencji DOBROCZYŃCÓW klasztoru i Sanktuarium, co tydzień jest sprawowana Msza św., której termin jest podawany na bieżąco pod linkiem INTENCJE. Nadto Dobroczyńcy sa polecani we Mszy wotywnej w soboty o 8.00 oraz w różnych modlitwach w Sanktuarium.

Wybranie i ustalenie terminu

– Najważniejsze to trzeba wpierw wybrać taki termin, żeby cała rodzina mogła we Mszy św. w kazimierskim Sanktuarium Zwiastowania NMP uczestniczyć oraz przystąpić do spowiedzi i Komunii świętej.

– Następnie trzeba ustalić czy w wybranym terminie jest możliwe odprawienie Mszy w tymże Sanktuarium. Jeśli nie to w okolicach terminu rocznicy urodzin, ślubu czy śmierci polecanych we Mszy św. osób.

Zamawianie i rezerwacja Mszy św.

– Intencje mszalne w obecnym roku możemy wcześniej rezerwować z dużym wyprzedzeniem na cały trwający jeszcze rok kalendarzowy.

– Na kolejny (następny) rok kalenarzowy możemy rezerwować msze od już od października / listopada / grudnia w roku wcześniejszym.

– Przed listopadem przyjmujemy na przyszły rok jedynie intencje Mszy gregoriańskich, które wymagają rezerwacji kolejnych aż 30 dni.

Zamawianie i rezerwacja Mszy św. przez telefon

Istnieje także możliwość rezerwacji i zamawiania Mszy św. telefonicznie (ustalanie pod nr tel. Gwardiana: 665 10 85 95), ale jedynie wyjątkowo, kiedy ktoś nie może aktualnie tutaj przyjechać albo dodatkowy przyjazd jest zbyt kosztowny, a bardzo mu zależy na zamówieniu lub rezerwacji Mszy, gdyż w proponowanym przez siebie terminie przewiduje pobyt w Kazimierzu lub jego okolicy oraz uczestnictwo w zamówionej Mszy św..

– Wówczas dopiero po telefonicznym ustaleniu terminu i treści intencji, która musi  być najpierw wpisana do Księgi Mszalnej w dostępnym, wolnym terminie (a jeśli takiego nie ma to nie jest możliwe) przesyłamy na konto klasztorne bardzo dokładnie opisane poniżej ofiarę (stypendium mszalne). Wcześniejsze przesłanie środków na konto jeszcze niczego nie załatwia. Więc bardzo prosimy nie robić takiego manewru.

Konto do przesyłania ofiar na już zamówione i ustalone terminowo Msze św.

62 8731 0001 0000 2310 2000 0030

Jedynie na to konto. Bardzo prosimy nie mylić z innymi.

Msze rezerwowane

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy rezerwują znacznie wcześniej terminy mszy świętych aby co najmniej 2 tygodnie przed jej ustalonym terminem potwierdzili rezerwację podając treść intencji zamówionej Mszy świętej oraz złożyli ofiarę (stypendium mszalne).

Najlepiej to uczynić osobiście w zakrystii bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedziele oraz po mszach o 8.00 i 18.00 (porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia o 19.00) w dni powszednie lub także osobiście w klasztorze w dni powszednie w godz. 8.45 do 11.45 lub w godz. 15.00-17.00 (porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do godz. 18.00) prosząc najpierw pełniącego tego dnia dyżur kapłana, a bezpośrednio po mszach od razu w zakrystii.

Zdarzają się jednak sytuacje, że ktoś rezerwuje termin Mszy św. i potem o tym niestety zapomina. Dlatego bardzo prosimy by pamiętać (j.w.) o potwierdzeniu rezerwacji złożeniem ofiary i podaniem intencji.

Jeśli istnieje przeszkoda na pojawienie się w klasztorze odpowiednio wcześniej by podać treść intencji zarezerwowanej Mszy św. i złożyć ofiarę wówczas treść intencji już zarezerwowanej Mszy św. można podać telefonicznie ale także przynajmniej dwa tygodnie wcześniej. Wtedy prosimy dzwonić do Gwardiana pod numerem 665 10 85 95optymalnie w godz. 9.30-11.30 lub 15.30-16.30, zaś porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30.

Poza tymi godzinami, zwłaszcza kiedy są Msze, nabożeństwa, wspólne modlitwy i posiłki, dodzwonienie się nie jest możliwe.

Po telefonicznym podaniu intencji prosimy ofiarę (stypendium mszalne) przelać na odpowiedni rachunek klasztorny (konto mszalne j.w.) albo ustalić w rozmowie z Gwardianem, że będzie złożona w zakrystii tuż przed odprawieniem Mszy św.

Msze zamawiane przez telefon

To samo dotyczy Mszy św. zamawianych jedynie i od razu telefonicznie (ustalenie przez telefon terminu i treści intencji Mszy), kiedy osoba zamawiająca nie jest w stanie obecnie przyjechać, natomiast chce uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium w określonym terminie. Wówczas także prosimy dzwonić do Gwardiana pod numerem 665 10 85 95optymalnie w godz. 9.30-11.30 lub 15.30-16.30, zaś porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30. Poza tymi godzinami, zwłaszcza kiedy są Msze, nabożeństwa, wspólne modlitwy i posiłki, dodzwonienie się nie jest możliwe. Po telefonicznym podaniu intencji prosimy ofiarę (stypendium mszalne) przelać na odpowiedni rachunek klasztorny (konto mszalne j.w.) albo ustalić w rozmowie, że będzie złożona w zakrystii tuż przed odprawieniem Mszy św.

Jeśli ktoś zrezygnuje z dokonanej telefonicznie rezerwacji Mszy św, to także prosimy o powiadomienie, choćby tylko telefoniczne, a nawet jedynie smsem, pod tym samym numerem.

Korekta pomyłek przy zapisaniu intencji

Bardzo prosimy o sprawdzanie imion i nazwisk zapisanych w podanych na stronie intencjach Mszy św. oraz o interwencję choćby telefoniczną (w terminach j.w.) jeśli nastąpi pomyłka w zapisaniu imienia lub nazwiska.

Jeśli zaistniała pomyłka imienia lub nazwiska i nie udało się dokonać korekty telefonicznie, wówczas prosimy o zgłoszenie tego faktu kapłanowi w zakrystii choćby tuż przed odprawianiem zamówionej Mszy św.

Intencje mszalne

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu. 

5 lutego 2023 r. (niedziela) – V Niedziela Zwykła 

  7.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 5).

  8.30 – + Józef Kazanowski w 20 rocznicę śmierci.

10.00 – + Krzysztof Kuna i ks. Krzysztof Jeżyna.

11.30 – W intencji Pawła z okazji urodzin o Boże błogosławieństwo, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej.

11.30 – + Jan i Stanisław Adamczyk.

18.00 – + Adela Galacka w 7 rocznicę śmierci, Edward, Regina i Jan oraz zmarli z rodziny Galackich.

6 lutego 2023 r. (poniedziałek), wspomnienie św. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników franciszkańskich

  7.00 – O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Filipa.

  8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 6).

18.00 – Dziękczynna za 50 lat szczęśliwego małżeństwa Barbary i Edwarda i błagalna o dalsze Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Złotych Jubilatów.

7 lutego 2023 r. (wtorek) – wspomnienie św. Kolety, dziewicy

  7.00 – O łaskę zdrowia dla córki Adrianny, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 7).

18.00 – O Boże błogosławieństwo w rodzinie i gospodarstwie dla rodziny Czopków oraz znalezienie dobrej pracy dla Anny.

8 lutego 2023 r. (środa) dzień powszedni                                            

  7.00 – O łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże dla Adriana.

8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 8).

18.00 – Błagalna o uzdrowienie dla Jakuba, Mikołaja i Anny oraz opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9 lutego 2023 r. (czwartek)

7.00 – + Halina, Wiera i Aleksander Sewerin.

8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 9).

18.00 – + Anna Jankowska w 9 rocznicę śmierci.

10 lutego 2023 r. (piątek) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

  7.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 10).

18.00 – + Joanna Skoczek w 13 rocznicę śmierci, Stanisław, Aniela i Wojciech Wójcik.

11 lutego 2023 r. (sobota) dzień powszedni – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

  7.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 4).

8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia, a szczególnie w intencji Chorych i ich Opiekunów zgromadzonych na Mszy św. we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Uzdrowicielki Chorych i Patronki Apostolstwa Chorych, czyli tych którzy przyjmują tego dnia sakrament namaszczenia i umocnienia oraz sprawujących nad nimi opiekę.

18.00 – + Ewa Bartoś.

12 lutego 2023 r. (niedziela)VI Niedziela Zwykła

  7.00 – + Jan i Janina Taracha.

  8.30 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 12).

10.00 – + Wiesława w 2 rocznicę śmierci i Wiesław oraz zmarli z rodzin Stypułów i Saranów.

11.30 – W intencji Macieja z okazji 44 urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej.

18.00 – Dziękczynna za Bożą pomoc i opiekę oraz błagalna o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w prowadzeniu gospodarstwa i potrzebne łaski dla rodziny Kramek.

 

29 stycznia 2023 r. (niedziela) – IV Niedziela Zwykła

  7.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 29)

10.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 29).

10.00 – + Janina Araucz w 11 rocznicę śmierci oraz za zmarłych z rodzin Araucz i Adamczyk.

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych oraz o nowe powołania do Zakonu

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 29).

30 stycznia 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 30).

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 30).

18.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dalszą opiekę, zdrowie oraz światło i dary Ducha Świętego dla Kamila z okazji 18 urodzin.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 30).

31 stycznia 2023 r. (wtorek)wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

  7.00 – O łaskę zdrowia dla córki Adrianny, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

8.00 – O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia za wstawiennictwem Pani Kazimierskiej dla Karoliny.

18.00 – W intencji Przewodników z Kazimierza, Puław, Nałęczowa i Lublina o potrzebne łaski i zdrowie dla żyjących, a dla zmarłych o wieczne zbawienie.

18.00 – + Adela w 23 rocznicę śmierci, Bolesław, Tadeusz, Jarosław, Helena i Franciszek Waś, Antonina i Franciszek Kęcik, Grzegorz Koter i Czesław Wojak.

1 lutego 2023 r. (środa) dzień powszedni                                             

  7.00 – O łaskę zdrowia dla córki Adrianny, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 1).

18.00 – W intencji Kamila o zdrowie, o światło i dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

2 lutego 2023 r. (czwartek) święto Ofiarowania Pańskiego.

  7.00 – W intencji Marianny w 95 rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

8.30 – + Zbigniew Szczygielski.

10.00 – + Wiktoria i Piotr Matyjasek w rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodzin Matyjasek.

11.30 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 2).

18.00 – W intencji kapłanów o wytrwanie w powołaniu i świętość ich kapłańskiego życia, o odnalezienie się dla tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys swego powołania i kapłaństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3 lutego 2023 r. (piątek) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

  7.00 – Za zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych, Przyjaciół i Dobroczyńców Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ (Statutowa w Prowincji Matki Bożej Anielskiej).

8.00 – Dziękczynna i błagalna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla Barbary i Jerzego oraz ich Dzieci i Wnuków.

18.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 3).

4 lutego 2023 r. (sobota) dzień powszedni

  7.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 4).

8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy, obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Jej Syna.

18.00 – W intencji Agnieszki o zdrowie ciała i ducha za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

5 lutego 2023 r. (niedziela)V Niedziela Zwykła

  7.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 5).

  8.30 – + Józef Kazanowski w 20 rocznicę śmierci.

10.00 – + Krzysztof Kuna i ks. Krzysztof Jeżyna.

11.30 – W intencji Pawła z okazji urodzin o Boże błogosławieństwo, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej.

11.30 – + Jan i Stanisław Adamczyk.

18.00 – + Adela Galacka w 6 rocznicę śmierci, Edward, Regina, Jan zmarli z rodziny Galackich.

 

22 stycznia 2023 r. (niedziela) – III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego 

  7.00 –  W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 22)

10.00 – W intencji Emilii i Jolanty o Boże błogosławieństwo, o światło i dary Ducha Świętego, o cierpliwość, wytrwałość i pojednanie.

11.30 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 22).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 22).

23 stycznia 2023 r. (poniedziałek)dzień powszedni

  7.00 – + Eugeniusz Potępa (do odprawienia w Złotej).

7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 23).

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 23).

  8.00 – Dziękczynno – błagalna w intencji Franciszka o światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 23).

24 stycznia 2023 r. (wtorek)wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 24).

8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 24).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 24).

25 stycznia 2023 r. (środa) święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.                                             

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 25).

8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 25).

18.00 – Do Najświętszego Dzieciątka Jezus o Boże błogosławieństwo dla Polski, dla jej synów i córek, o duchową i moralną odnowę oraz pogłębienie wiary, nadziei i miłości dla naszego Narodu, a także o przyjęcie Najświętszego Dzieciątka Jezus do serc przez mieszkańców naszej parafii, miasta i gminy oraz całej Ojczyzny.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 25).

26 stycznia 2023 r. (czwartek) wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 26).

8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 26).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 26).

18.00 – + Jerzy Solis w 11 rocznicę śmierci.

27 stycznia 2023 r. (piątek) wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 27).

8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 27).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 27).

18.00 – + Wacław Jabłoński w 80 rocznicę śmierci w niemieckim obozie Auschwitz (1943).

28 stycznia 2023 r. (sobota) wspomnienie św. Tomasz z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

  7.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 28).

8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 28).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 28).

29 stycznia 2023 r. (niedziela)IV Niedziela Zwykła

  7.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 29)

10.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 29).

10.00 – + Janina Araucz w 11 rocznicę śmierci oraz za Zmarłych z rodzin Araucz i Adamczyk.

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych oraz o nowe powołania do Zakonu

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 29).

 

15 stycznia 2023 r. (niedziela) – II Niedziela Zwykła

  7.00 – + Leokadia i Władysław Dymek oraz zmarłych z rodziny Dymków.

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 15)

10.00 – + Krystyna i Edward Filiks.

10.00 – + Leokadia i Władysław, Katarzyna i Jan Dymek, Helena i Feliks Kobiałka, Tadeusz Próchniak, Stanisław i Piotr Boruch.

11.30 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 15).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 15).

16 stycznia 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 16).

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 16).

18.00 – W intencji Kazimiery i Juliana o łaskę zdrowia oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 16).

17 stycznia 2023 r. (wtorek)wspomnienie św. Antoniego, opata.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 17).

8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 17).

18.00 – + Benedykt XVI, papież.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 17).

18 stycznia 2023 r. (środa) dzień powszedni.

  7.00 – O łaskę wiary, światło i dary Ducha Świętego dla Agnieszki.

8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 18).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 18).

18.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 18).

19 stycznia 2023 r. (czwartek) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 19).

8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 19).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 19).

20 stycznia 2023 r. (piątek) dzień powszedni.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 20).

8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 20).

  8.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 20).

18.00 – + Robert Czechowicz.

21 stycznia 2023 r. (sobota) wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 21).

7.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 21)

8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 21).

22 stycznia 2023 r. (niedziela)III Niedziela Zwykła

  7.00 –  W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 22)

10.00 – W intencji Emilii i Jolanty o Boże błogosławieństwo, o światło i dary Ducha Świętego, o cierpliwość, wytrwałość i pojednanie.

11.30 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 22).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 22).

 

8 stycznia 2023 r. (niedziela) – Święto Chrztu Pańskiego

  7.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 8).

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 8)

10.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 8).

10.00 – + Julian i Michalina i zmarłych z rodzin Wawrzyckich oraz Jan i Janina i zmarłych z rodzin Urbanów.

11.30 – Dziękczynna za 55 lat małżeństwa Iwony i Marka Jakubowiczów z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla szmaragdowych Jubilatów i ich Dzieci.

18.00 – + Wanda i Romuald Zdanowscy. 

9 stycznia 2023 r. (poniedziałek)  dzień powszedni 

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 9).

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 9).

18.00 – + Benedykt XVI, papież.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 9).

10 stycznia 2023 r.(wtorek) dzień powszedni

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 10).

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 10).

18.00 – W intencji Oli w 5 rocznicę urodzin i Katarzyny w 35 rocznicę urodzin o Boże łaski i błogosławieństwo, światło i dary Ducha Świętego oraz zdrowie dla nich.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 10).

11 stycznia 2023 r. (środa) św. Tomasza z Cori, prezbitera franciszkańskiego.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 11).

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 11).

18.00 – + Benedykt XVI, papież.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 11).

12 stycznia 2023 r. (czwartek) wspomnienie św. Bernarda z Corleone, zakonnika franciszkańskiego.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 12).

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 12).

18.00 – + Zbigniew w 7 rocznicę śmierci.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 12).

13 stycznia 2023 r. (piątek) wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 13).

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 13).

18.00 – + Wiktor Kochan w 7 rocznicę śmierci.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 13).

14 stycznia 2023 r. (sobota) wspomnienie św. Odoryka z Pordenone, prezbitera franciszkańskiego.

  7.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 14)

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 14).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 14).

15 stycznia 2023 r. – (niedziela) – II Niedziela Zwykła

  7.00 – + Leokadia i Władysław Dymek oraz zmarłych z rodziny Dymków.

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza odprawiana na sposób gregoriański nr. 15)

10.00 – + Krystyna i Edward Filiks.

10.00 – + Leokadia i Władysław, Katarzyna i Jan Dymek, Helena i Feliks Kobiałka, Tadeusz Próchniak, Stanisław i Piotr Boruch.

11.30 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 15).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 15).

 

1 stycznia 2023 r. (niedziela) – Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  

  7.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o potrzebne łaski i zdrowie oraz o błogosławieństwo i opiekę Dzieciątka Jezus nad nimi oraz wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza sprawowana na sposób gregoriański – 1).

10.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 1).

10.00 – + Celina, Marian i Wiesław Śmich.

11.30 – Na zbliżające się 80. urodziny Zofii z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 1).

2 stycznia 2023 r. (poniedziałek) – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 2).

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza sprawowana na sposób gregoriański – 2).

  8.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o potrzebne łaski i zdrowie oraz o błogosławieństwo i opiekę Dzieciątka Jezus nad nimi oraz wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 2).

3 stycznia 2023 r. (wtorek) – Najświętszego Imienia Jezus.

   7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 3).

   8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza sprawowana na sposób gregoriański – 3).

   8.00 – + Jan i Eugenia Szczygielscy.

 18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 3).

4 stycznia 2023 r. (środa).

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 4).

  7.00 – W intencji Adriana o szczęśliwą operację i powrót do zdrowia.

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza sprawowana na sposób gregoriański – 4).

  8.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o potrzebne łaski i zdrowie oraz o błogosławieństwo i opiekę Dzieciątka Jezus nad nimi oraz wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 4).

5 stycznia 2023 r. (czwartek) – I czwartek miesiąca.

  7.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 5).

  7.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o potrzebne łaski i zdrowie oraz błogosławieństwo Boże dla żyjących, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.

  8.00 – + Stanisław i Bolesław Maciążek.

  8.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza sprawowana na sposób gregoriański – 5).

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 5).

18.00 – W intencji kapłanów o wytrwanie w powołaniu i świętość ich kapłańskiego życia, o odnalezienie się dla tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys swego powołania i kapłaństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6 stycznia 2023 r. (piątek) – Uroczystość Objawienia Pańskiego. 

  7.00 – W intencji Barbary i Jerzego Rafalskich o błogosławieństwo Najświętszego Serca Pana Jezusa, potrzebne łaski i zdrowie dla nich oraz ich Dzieci i Wnuków oraz za zmarłego w tych dniach syna śp. Waldemara o wieczne zbawienie.

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza sprawowana na sposób gregoriański – 6).

10.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

11.30 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 6).

18.00 – O błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej oraz szczęśliwe rozwiązanie dla Iwony.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 6).

7 stycznia 2023 r. (sobota) – I sobota miesiąca.

  7.00 – W intencji Alana o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdanie egzaminu za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  7.00 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza sprawowana na sposób gregoriański – 7).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce.

18.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 7).

18.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 7).

8 stycznia 2023 r. (niedziela) – Niedziela Chrztu Pańskiego.

  7.00 – + Stefan Gardel (Msza gregoriańska nr 8).

  8.30 – + Jan i Zofia Kowalczyk (Msza sprawowana na sposób gregoriański – 8).

10.00 – + Julian i Michalina, Jan i Janina oraz zmarli z rodzin Wawrzyckich i Urbanów.

10.00 – + Alicja Sochalska (Msza gregoriańska nr 8).

11.30 – Dziękczynna za 55 lat małżeństwa Iwony i Marka Jakubowiczów z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla Jubilatów oraz ich Dzieci i Wnuków.

18.00 – + Romuald i Wanda Zdanowscy.

18.00 – O zdrowie, błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego za przyczyną Matki Bożej Niepokalanie Poczętej dla Sylwii Diany.

18.00 – + Krzysztof Kuna (gr. 5).

 

Resize text-+=