INTENCJE MSZALNE

PATRZ PONIŻEJ – INTENCJE MSZY OBECNIE ODPRAWIANYCH

Bóg zapłać za wszystkie intencje mszalne i za ofiary za Msze św., które składacie w Sanktuarium Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W intencji DOBROCZYŃCÓW klasztoru i Sanktuarium, co tydzień jest sprawowana Msza św., której termin jest podawany na bieżąco pod linkiem INTENCJE. Nadto Dobroczyńcy sa polecani we Mszy wotywnej w soboty o 8.00 oraz w różnych modlitwach w Sanktuarium.

Wybranie i ustalenie terminu

– Najważniejsze to trzeba wpierw wybrać taki termin, żeby cała Rodzina mogła we Mszy św. w kazimierskim Sanktuarium Zwiastowania NMP uczestniczyć oraz przystąpić do spowiedzi i Komunii świętej. Możliwość spowiedzi jest na początku każdej Mszy św., a wieczorem także podczas adoracji i nabożeństwa.

– Następnie trzeba ustalić czy w wybranym terminie jest możliwe odprawienie Mszy w tymże Sanktuarium. Jeśli nie to od razu trzeba sobie przygotować także inny termin w okolicach terminu rocznicy urodzin, ślubu czy śmierci polecanych we Mszy św. osób.

Zamawianie i rezerwacja Mszy św.

– Intencje mszalne w obecnym roku możemy wcześniej rezerwować z dużym wyprzedzeniem na cały trwający jeszcze rok kalendarzowy.

– Na kolejny (następny) rok kalendarzowy możemy rezerwować msze od już od października / listopada / grudnia w roku wcześniejszym.

– Zaś przez cały rok przyjmujemy na przyszły rok jedynie intencje Mszy gregoriańskich, które wymagają rezerwacji kolejnych aż 30 dni. Również rezerwacje Mszy św. ślubnych.

Zamawianie i rezerwacja Mszy św. przez telefon

Istnieje także możliwość rezerwacji i zamawiania Mszy św. telefonicznie (ustalanie pod nr tel. Gwardiana: 665 10 85 95), ale jedynie wyjątkowo, kiedy ktoś nie może aktualnie tutaj przyjechać albo dodatkowy przyjazd jest zbyt kosztowny, a bardzo mu zależy na zamówieniu lub rezerwacji Mszy, gdyż w proponowanym przez siebie terminie przewiduje pobyt w Kazimierzu lub jego okolicy oraz uczestnictwo w zamówionej Mszy św. Trzeba przygotować sobie wcześniej także inny termin w okolicach terminu rocznicy urodzin, ślubu czy śmierci polecanych we Mszy św. osób, ponieważ może się okazać, że ten konkretny może być już całkowicie zajęty, więc wtedy zapytanie dotyczy także innych terminów.

– Wówczas dopiero po telefonicznym ustaleniu terminu i treści intencji, która musi  być najpierw wpisana do Księgi Mszalnej w dostępnym, wolnym terminie (a jeśli takiego nie ma to nie jest możliwe) przesyłamy na konto klasztorne bardzo dokładnie opisane poniżej ofiarę (stypendium mszalne). Wcześniejsze przesłanie środków na konto jeszcze niczego nie załatwia. Więc bardzo prosimy nie robić takiego manewru.

Konto do przesyłania ofiar na już zamówione i ustalone terminowo Msze św.

62 8731 0001 0000 2310 2000 0030

Bardzo prosimy by ofiarę przesłać jedynie na to podane wyżej konto. Bardzo prosimy nie mylić z innymi rachunkami.

Msze rezerwowane

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy rezerwują znacznie wcześniej terminy mszy świętych aby co najmniej 2 tygodnie przed jej ustalonym terminem potwierdzili rezerwację podając treść intencji zamówionej Mszy świętej oraz złożyli ofiarę (stypendium mszalne).

Najlepiej to uczynić osobiście w zakrystii bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedziele oraz po mszach o 8.00 i 18.00 (porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia o 19.00) w dni powszednie lub także osobiście w klasztorze w dni powszednie w godz. 8.45 do 11.45 lub w godz. 15.00-17.00 (porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do godz. 18.00) prosząc najpierw pełniącego tego dnia dyżur kapłana, a bezpośrednio po mszach od razu w zakrystii.

Zdarzają się jednak sytuacje, że ktoś rezerwuje termin Mszy św. i potem o tym niestety zapomina. Dlatego bardzo prosimy by pamiętać (j.w.) o potwierdzeniu rezerwacji złożeniem ofiary i podaniem intencji.

Jeśli istnieje przeszkoda na pojawienie się w klasztorze odpowiednio wcześniej by podać treść intencji zarezerwowanej Mszy św. i złożyć ofiarę wówczas treść intencji już zarezerwowanej Mszy św. można podać telefonicznie ale także przynajmniej dwa tygodnie wcześniej. Wtedy prosimy dzwonić do Gwardiana pod numerem 665 10 85 95optymalnie w godz. 9.30-11.30 lub 15.30-16.30, zaś porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30.

Poza tymi godzinami, zwłaszcza kiedy są Msze, nabożeństwa, wspólne modlitwy i posiłki, dodzwonienie się nie jest możliwe.

Po telefonicznym podaniu intencji prosimy ofiarę (stypendium mszalne) przelać na odpowiedni rachunek klasztorny (konto mszalne j.w.) albo ustalić w rozmowie z Gwardianem, że będzie złożona w zakrystii tuż przed odprawieniem Mszy św.

Msze zamawiane przez telefon

To samo dotyczy Mszy św. zamawianych jedynie i od razu telefonicznie (ustalenie przez telefon terminu i treści intencji Mszy), kiedy osoba zamawiająca nie jest w stanie obecnie przyjechać, natomiast chce uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium w określonym terminie. Wówczas także prosimy dzwonić do Gwardiana pod numerem 665 10 85 95optymalnie w godz. 9.30-11.30 lub 15.30-16.30, zaś porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30. Poza tymi godzinami, zwłaszcza kiedy są Msze, nabożeństwa, wspólne modlitwy i posiłki, dodzwonienie się nie jest możliwe. Po telefonicznym podaniu intencji prosimy ofiarę (stypendium mszalne) przelać na odpowiedni rachunek klasztorny (konto mszalne j.w.) albo ustalić w rozmowie, że będzie złożona w zakrystii tuż przed odprawieniem Mszy św.

Jeśli ktoś zrezygnuje z dokonanej telefonicznie rezerwacji Mszy św, to także prosimy o powiadomienie, choćby tylko telefoniczne, a nawet jedynie smsem, pod tym samym numerem.

Korekta pomyłek przy zapisaniu intencji

Bardzo prosimy o sprawdzanie imion i nazwisk zapisanych w podanych na stronie intencjach Mszy św. oraz o interwencję choćby telefoniczną (w terminach j.w.) jeśli nastąpi pomyłka w zapisaniu imienia lub nazwiska.

Jeśli zaistniała pomyłka imienia lub nazwiska i nie udało się dokonać korekty telefonicznie, wówczas prosimy o zgłoszenie tego faktu kapłanowi w zakrystii choćby tuż przed odprawianiem zamówionej Mszy św.

Intencje mszalne

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu. 

17 września 2023 r. – (niedziela) – XXIV Niedziela Zwykła

  7.00 – + Bolesław Waś w 15 rocznicę śmierci, Adela, Helena, Franciszek, Tadeusz i Jarosław z rodziny Waś oraz Franciszek i Antonina Kęcik, Grzegorz Koter i Czesław Wójcik.

  8.30 – + Piotr Wypychowski (gr. 17).

10.00 – + Edward i Krystyna Filiks w 32 rocznicę śmierci.

11.30 – + Maria Hałas w 1 rocznicę śmierci.

18.00 –  Dziękczynna za otrzymane łaski i błagalna w intencji Agnieszki w 30 rocznicę urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18 września 2023 r. (poniedziałek) święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

  7.00 – O łaskę uzdrowienia dla 5 letniego Maksymiliana.

  8.00 – + Józefa i Jan Bednarscy.

18.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 18).

18.00 – + Danuta Gurmińska w 3 rocznicę śmierci.

19 września 2023 r. (wtorek) wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera.

  7.00 – + Józef Prokopiw.

  8.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 19).

18.00 – O Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Małgorzaty i Janusza oraz ich synów.

20 września  2023 r. (środa) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy.

  7.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodziny Kubiś oraz w intencji Julii na pierwszy rok życia.

8.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 20).

18.00 – Dziękczynna w 3 rocznicę sakramentu małżeństwa Miriam i Kamila oraz błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata dla małżonków.

21 września 2023 r. (czwartek) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

  7.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Kazimierskiej o łaskę powrotu do zdrowia dla Stefana.

  8.00 – + Marianna, Franciszek, Mieczysław i Tadeusz z rodziny Binięda i Romsickich.

18.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 21).

22 września 2023 r. (piątek) dzień powszedni.

  7.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 22).

  8.30 – + Teofil i Stanisława Kupień.

18.00 – O zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Sylwii.

23 września 2023 r. (sobota) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

  7.00 – + Eugeniusz Potępa.

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 23).

24 września 2023 r. (niedziela)XXV Niedziela Zwykła

  7.00 – Dziękczynna w 35 rocznicę sakramentu małżeństwa Barbary i Andrzeja oraz błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata dla małżonków.

  8.30 – + Piotr Wypychowski (gr. 24).

10.00 – Dziękczynna za  otrzymane łaski i błagalna w intencji Juranda w 33 rocznicę urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz zbawienie wieczne dla zmarłych, a także o nowe powołania do Zakonu

18.00 – + Henryk Śliwa w 15 rocznicę śmierci.

10 września 2023 r. – (niedziela) – XXIII Niedziela Zwykła

  7.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 10).

  8.30 – + Katarzyna, Ludwik i Jerzy Kuzioła w 9 rocznicę śmierci, Helena i Stanisław Czopek oraz Helena Kozak.

10.00 – W intencji Jubilatów Urszuli i Gustawa Doraczyńskich w 69 rocznicę ślubu, Alicji i Andrzeja w 45 rocznicę ślubu oraz Ewy i Mirosława w 39 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego dla wszystkich Małżonków.

11.30 – + Mieczysław Mordel.

11.30 – + Grzegorz Kruk.

18.00 – + Edward w 5 rocznicę śmierci oraz Adela, Zofia, Regina, Jan i Bolesław Galacki, a także Zmarli z rodzin Galackich i Ćwików.

11 września 2023 r. (poniedziałek) dzień powszedni.

  7.00 – Podziękowanie za łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Barbary, Małgorzaty, Klary, Ani i Marcina.

  8.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 11).

18.00 – + Wacław i Zofia Grzyb w ich rocznicę śmierci.

12 września 2023 r. (wtorek) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi ustanowione na pamiątkę Wiktorii Wiedeńskiej

(w tym roku przypada 340 jej rocznica – 1683 r.).

  7.00 – + Jan, Marianna, Władysława, Zofia, Genowefa i Jan z rodziny Pisulów.

  8.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 12).

18.00 – + Janina i Adam Drąg.

13 września  2023 r. (środa) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

  7.00 – O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Justyny, Darka, Zosi i Karoliny.

8.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 13).

18.00 – + Jan Przebłoka.

 14 września 2023 r. (czwartek) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

  7.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  8.30 – + Piotr Wypychowski (gr. 14).

10.00 – + Kazimiera i Stanisław Czarnota.

18.00 – + Zofia, Tadeusz, Edward i Zmarli z rodziny Smyrgała.

15 września 2023 r. (piątek) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

  7.00 – O dar Bożego błogosławieństwa i o łaskę powrotu do zdrowia dla Anny.

  8.30 – + Piotr Wypychowski (gr. 15).

18.00 – W intencji Ojca Piotra i jego mamy Teresy o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

16 września 2023 r. (sobota) wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników.

  7.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 16).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

14.00 – ślub: Agata Patoleta i Łukasz Kuzioła.

16.00 – ślub: Katarzyna Dunia i Cezary Cichocki.

18.00 – + Katarzyna i Aleksander Koza, Halina i Andrzej Nagórka, Gertruda i Jadwiga Kozłowskie.

17 września 2023 r. (niedziela)XXIV Niedziela Zwykła

  7.00 – + Bolesław Waś w 15 rocznicę śmierci, Adela, Helena, Franciszek, Tadeusz i Jarosław z rodziny Waś oraz Franciszek i Antonina Kęcik, Grzegorz Koter i Czesław Wójcik.

  8.30 – + Piotr Wypychowski (gr. 17).

10.00 – + Edward i Krystyna Filiks w 32 rocznicę śmierci.

11.30 – + Maria Hałas w 1 rocznicę śmierci.

18.00 – Zamówiła Mszę św. – Czesława Grzegorczyk.

3 września 2023 r. – (niedziela) – XXII Niedziela Zwykła

7.00 – Dziękczynna za wszelkie łaski Boże z prośbą o Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz w pracach na roli i o szczęśliwe zbiory.

  8.30 – W intencji Wiktorii z okazji 16 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – W intencji Jolanty i Jacka w 30 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego dla perłowych Jubilatów.

11.30 – O błogosławieństwo Boże dla całej rodziny i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej oraz za zmarłych z rodziny Jarzębowskich.

18.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 3).

4 września 2023 r. (poniedziałek) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny – Matki Pocieszenia

  7.00 – + Marian Kras oraz Zmarli z rodzin Stelmachów i Kobiałków.

  8.00 – + Stefan i Czesława Gąska.

18.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 4).

5 września 2023 r. (wtorek) dzień powszedni.

7.00 – W intencji Joanny i Dariusza w 25 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego dla srebrnych Jubilatów.

  8.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 5).

18.00 – W intencji Marty i Janusza w 40 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego dla rubinowych Jubilatów.

6 września  2023 r. (środa) dzień powszedni.

  7.00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla syna Filipa.

8.00 – W intencji Barbary i Jerzego w 54 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego dla Jubilatów.

18.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 6).

7 września 2023 r. (czwartek) dzień powszedni.

  7.00 – O łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej dla Andrzeja za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 7).

18.00 – W intencji kapłanów o wytrwanie w powołaniu i świętość ich kapłańskiego życia, o odnalezienie się dla tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys swego powołania i kapłaństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8 września 2023 r. (piątek) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Siewnej.

  7.00 – + Jadwiga Gargas i Zmarli z rodziny Stojaków.

  8.30 – + Piotr Wypychowski (gr. 8).

10.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

18.00 – Za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej w intencji Iwony dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo z racji urodzin.

9 września 2023 r. (sobota) dzień powszedni.

  7.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 9).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – + Józef Kubiś.

10 września 2023 r. (niedziela)XXIII Niedziela Zwykła

  7.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 10).

  8.30 – + Katarzyna, Ludwik i Jerzy Kuzioła w 9 rocznicę śmierci, Helena i Stanisław Czopek oraz Helena Kozak.

10.00 – W intencji Jubilatów Urszuli i Gustawa Doraczyńskich w 69 rocznicę ślubu, Alicji i Andrzeja w 45 rocznicę ślubu oraz Ewy i Mirosława w 39 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego dla wszystkich Małżonków.

11.30 – + Mieczysław Mordel.

11.30 – + Grzegorz Kruk.

18.00 – + Edward w 5 rocznicę śmierci oraz Adela, Zofia, Regina, Jan i Bolesław Galacki, a także Zmarli z rodzin Galackich i Ćwików.

 

27 sierpnia 2023 r. – (niedziela) – XXI Niedziela Zwykła

  7.00 – + Zofia Szymańska w 9 rocznicę śmierci.

  8.30 – + Tadeusz Waś (gr. 27).

10.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Pawła.

12.00 – W intencji naszego ordynariusza arcybiskupa Stanisława Budzika metropolity lubelskiego z prośbą by cieszył się Bożym błogosławieństwem i zdrowiem w swej posłudze pasterskiej, mógł doświadczać wciąż mocy i światła Ducha Świętego oraz był otaczany płaszczem macierzyńskiej opieki przez Matkę Bożą Panią Kazimierską.

12.00 – W intencji Fundatorów, Budowniczych, Konserwatorów i Dobroczyńców Sanktuarium i klasztoru o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

12.00 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz zbawienie wieczne dla zmarłych, a także o nowe powołania do Zakonu.

19.00 – + Krystyna w 8 rocznicę śmierci i Tadeusz Dębczak oraz Zmarli z rodzin Dębczaków i Wasiów.

28 sierpnia 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 28).

  8.00 – Dziękczynna za poprzedni rok szkolony z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników Szkoły Podstawowej w Osinach.

19.00 – W intencji Moniki i Dariusza w 24 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

29 sierpnia 2023 r. (wtorek) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 29).

  8.00 – + Waldemar Grzegorczyk.

19.00 – + Ryszard w 20 rocznicę śmierci i Marianna Staroń oraz Zmarli z rodziny Staroń.

30 sierpnia 2023 r. (środa) dzień powszedni.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 30).

8.00 – + Za dusze w czyśćcu cierpiące.

19.00 – W intencji Małgorzaty i Pawła w rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

31 sierpnia 2023 r. (czwartek) dzień powszedni.

  7.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej w 10 rocznicę ślubu Macieja i Małgorzaty.

  8.00 – W intencji Nikoli z okazji 17 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – W intencji Antoniego z okazji 12 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

1 września 2023 r. (piątek) dzień powszedni – I piątek.

  7.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 1)

  8.00 – Dziękczynna i błagalna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla Barbary i Jerzego oraz ich Dzieci i Wnuków, a także o zbawienie wieczne dla + Waldemara Rafalskiego.

18.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

2 września 2023 r. (sobota) dzień powszedni – I sobota.

  7.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 2)

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy, obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Jej Syna, Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.

18.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

3 września 2023 r. (niedziela)XXII Niedziela Zwykła

  7.00 – Dziękczynna za wszelkie łaski Boże z prośbą o Boże błogosławieństwo w rodzinie i w pracach na roli oraz o szczęśliwe zbiory.

  8.30 – W intencji Wiktorii z okazji 16 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – W intencji Jolanty i Jacka w 30 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego.

11.30 – O błogosławieństwo Boże dla całej rodziny i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej oraz za zmarłych z rodziny Jarzębowskich.

18.00 – + Piotr Wypychowski (gr. 3).

 

20 sierpnia 2023 r. – (niedziela) – XX Niedziela Zwykła   wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 20).

  8.30 – + Wacław i Mieczysława Grabczak oraz Grażyna Hałas.

10.00 – O Boże błogosławieństwo, światło i dary Ducha Świętego, potrzebne łaski i zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej i wstawiennictwo patrona św. Bernarda, opata i doktora Kościoła wspominanego w liturgii dziś 20 sierpnia dla ojca Bernarda w dniu jego imienin z intencji Przyjaciół.

11.30 – + Dominik Dymiński w 35 rocznicę śmierci.

19.00 – + Bernard i Agnieszka, Franciszek i Franciszka z rodziny Boberskich.

21 sierpnia 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie św. Piusa X, papieża, współpatrona naszej prowincji zakonnej pw. Matki Bożej Anielskiej.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 21).

  8.00 – W intencji Katarzyny i Mikołaja w 2 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, światło i dary Ducha Świętego, potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – Dziękczynno – błagalna o opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Zofii i Andrzeja Łoś z dziećmi i wnukami.

22 sierpnia 2023 r. (wtorek) wspomnienie NMP Królowej.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 22).

  8.00 – + Feliks i Helena Kobiałka.

8.00 – O szczęśliwą operację i łaskę zdrowia dla Wojciecha Banasiewicza.

19.00 – + Franciszka, Czesław, Grzegorz, Zbigniew i Henryk Wojniccy oraz Wiesława Pustelnik.

23 sierpnia 2023 r. (środa) wspomnienie św. Róża z Limy.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 23).

8.00 – + Joanna Grzegorczyk.

19.00 – + Eugeniusz Potępa (miesięcznica rocznicowa od dnia śmierci).

24 sierpnia 2023 r. (czwartek) święto Św. Bartłomieja Apostoła odpust w Farze kazimierskiej (patron kościoła i parafii).

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 24).

  8.00 – Marian i Jadwiga (rodzice) oraz Wojciech, Stanisław, Maciej i Joanna Kowalczyk.

19.00 – + Gerard Gryciuk w 5 rocznicę śmierci i Zmarli z rodziny Gryciuków i Trębaczów.

25 sierpnia 2023 r. (piątek) wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

  7.00 – + Helena i Stanisław i Zmarli z rodziny Stachyrów.

  8.00 – + Tadeusz Waś (gr. 25).

19.00 – Do Najświętszego Dzieciątka Jezus w Tajemnicy Bożego Wcielenia w intencji Dobroczyńców Klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Dzieciątka Jezus nad nimi, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Wcielonego Słowa.

26 sierpnia 2023 r. (sobota) Uroczystość NMP Częstochowskiej.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 26).

  8.30 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

10.00 – W intencji Anny i Macieja w 12 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – Dziękczynno – błagalna w intencji Moniki i Jarosława Łagunów w 35 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego dla koralowych Jubilatów.

27 sierpnia 2023 r. (niedziela)XXI Niedziela Zwykła uroczystość dziękczynna za 400 lat istnienia Prowincji Matki Bożej Anielskiej w 800-lecie Reguły św. Franciszka.

  7.00 – + Zofia Szymańska w 9 rocznicę śmierci.

  8.30 – + Tadeusz Waś (gr. 20).

10.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Pawła.

12.00 – W intencji Fundatorów, Budowniczych i Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

12.00 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz zbawienie wieczne dla zmarłych, a także o nowe powołania do Zakonu.

19.00 – + Krystyna w 8 rocznicę śmierci i Tadeusz Dębczak oraz Zmarli z rodzin Dębczaków i Wasiów.

 

13 sierpnia 2023 r. – (niedziela) – XIX Niedziela Zwykła

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 13).

  7.00 – W intencji Stanisława Wojciecha o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla niego i jego Rodziny.

  8.30 – + Tadeusz Kalinowski w 13 rocznicę śmierci.

10.00 – + Józefa, Antoni i Jan Łopatek.

11.30 – + Adela w 3 rocznicę śmierci i Mieczysław  Zaborowski.

19.00 – + Jadwiga w 10 rocznicę śmierci i Teodor oraz Zmarli z rodziny Pielak.

14 sierpnia 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 14).

  8.00 – W intencji Sandry i Jarosława oraz ich synów Samuela i Nikodema z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia, potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

15 sierpnia 2023 r. (wtorek) Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 15).

  8.30 – Dziękczynna za 48 lat małżeństwa Marii i Edwarda oraz błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata dla obchodzących rocznicę zaślubin Małżonków.

10.00 – + Tadeusz Waś.

11.30 – W intencji Katarzyny, Roberta i Małgosi o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – + Irena w 10 miesiąc po śmierci i Jan Kocot, Aleksandra, Jan i Henryk Kubiś.

16 sierpnia 2023 r. (środa) wspomnienie św. Beatrycze z Silwy, dziewicy oraz św. Rocha, pielgrzyma i pokutnika, patrona od epidemii i zaraz, który w naszym Sanktuarium w kaplicy bocznej ma swój wizerunek i ołtarz wraz ze św. Sebastianem, męczennikiem. 

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 16).

 8.00 – + Agnieszka, Barbara i Leszek Doraczyńscy

19.00 – + Emilia Grabowska w 17 i Józef Honory w 41 rocznicę śmierci.

17 sierpnia 2023 r. (czwartek) wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 17).

  8.00 – + Lucjan, Edward i Janusz.

19.00 – W intencji Anny i Tadeusza w 50 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Złotych Jubilatów.

19.00 – + O wieczne zbawienie dla śp. Krystyny Bort w 7 dzień po jej śmierci.

18 sierpnia 2023 r. (piątek) dzień powszedni.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 18).

  8.00 – w 32 rocznicę ślubu Agnieszki i Krzysztofa dziękczynna z prośbą  o potrzebne laski, Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Sylwii.

19 sierpnia 2023 r. (sobota) wspomnienie św. Ludwika, biskupa.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 19).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

19.00 – + Leszek Marszałkowicz, Stanisław Tarasiński.

20 sierpnia 2023 r. (niedziela)XX Niedziela Zwykła

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 20).

  8.30 – + Wacław i Mieczysława Grabczak oraz Grażyna Hałas.

10.00 – O Boże błogosławieństwo, światło i dary Ducha Świetego, potrzebne łaski i zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej i wstawiennictwo patrona św. Bernarda, opata i doktora Kościoła wspominanego w liturgii dziś 20 sierpnia dla ojca Bernarda w dniu jego imienin z intencji Przyjaciół.

11.30 – + Dominik Dymiński w 35 rocznicę śmierci.

19.00 – + Bernard i Agnieszka, Franciszek i Franciszka z rodziny Boberskich.

6 sierpnia 2023 r. – (niedziela) – XVIII Niedziela Zwykła

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 6).

  8.30 – + o. Bonifacy Kotrys.

10.00 – W intencji Emilii i Krzysztofa w 4 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

11.30 – + Wiesława Pustelnik

19.00 – + Aniela, Henryk i Stanisław Śliwa.

7 sierpnia 2023 r. (poniedziałek)

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 7).

  8.00 – + Irena i Bogusław Dunia.

19.00 – W intencji Anny i Krzysztofa w 30 rocznicę sakramentu małżeństwa o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla perłowych jubilatów.

8 sierpnia 2023 r. (wtorek) święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego (Dominikanów).

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 8).

  8.00 – + Regina Pieprzowska w 30 rocznicę śmierci.

19.00 – W intencji Józefa (Józia) w 8 rocznicę urodzin o zdrowie, potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla niego.

9 sierpnia 2023 r. (środa) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 9).

  8.00 – O łaskę zdrowia i Bożego błogosławieństwa z podziękowaniem za otrzymane łaski dla rodziny Posełków i Nowaków.

19.00 – + Jerzy Grabczak w 27 rocznicę śmierci, Anna Morawiec i Zmarli z rodzin Grabczaków i Szczypów.

10 sierpnia 2023 r. (czwartek) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 10).

  8.00 – + Wawrzyńca i Urszuli Kowalczyk.

19.00 – + Krystyna, Marian i Władysław Kurek, Czesława i Henryk Czarneccy oraz siostra Maksymiliana Maria od św. Józefa.

11 sierpnia 2023 r. (piątek) święto św. Klary z Asyżu, dziewicy, współzałożycielki wraz ze św. Franciszkiem Klarysek.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 11).

  8.00 – + Bronisław, Regina i Zenon Doraczyńscy.

19.00 – O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej w gospodarstwie dla rodziny Czopków.

12 sierpnia 2023 r. (sobota) – wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 12).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

15.00 – Ślub: Eliza Murat i Rafał Mokijewski.

19.00 – + Stanisław i Jan Giza.

13 sierpnia 2023 r. (niedziela)XVIII Niedziela Zwykła

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 13).

  7.00 – W intencji Stanisława Wojciecha o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla niego i jego Rodziny.

  8.30 – + Tadeusz Kalinowski w 13 rocznicę śmierci.

10.00 – + Józefa, Antoni i Jan Łopatek.

11.30 – + Adela w 3 rocznicę śmierci i Mieczysław Zaborowski.

19.00 – + Jadwiga Pielak w 10 rocznicę śmierci, Teodor i Zmarli z rodziny Pielak.

30 lipca 2023 r. – (niedziela) – XVII Niedziela Zwykła

  7.00 – + Dariusz Czapla w 20 rocznicę śmierci i Zmarli z rodzin Czaplów i Siedliskich.

  8.30 – + Rafał Kuzioła w 1 rocznicę śmierci.

10.00 – + Wacław, Adela i Józefa Zakiewicz (w rocznicę śmierci Wacława).

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz zbawienie wieczne dla zmarłych, a także o nowe powołania do Zakonu.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 30).

31 lipca 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela jezuitów.

  7.00 – O zdrowie dla Anety Wajdy i Stanisława Malinowskiego.

  8.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

19.00 – W intencji Darii, Karola i Klary o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

1 sierpnia 2023 r. (wtorek) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela redemptorystów.

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 1).

  8.00 – Dziękczynna z intencji Ewy i Eugeniusza z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla nich.

  8.00 – + Helena, Wacław, Roman i Michał z rodziny Liszewskich oraz Robert, Stanisław, Zofia i Stefan z rodziny Basoniów.

19.00 – + Aniela Kochan w 3 rocznicę śmierci i Zmarli z rodzin Smolaków i Kochanów.

2 sierpnia 2023 r. (środa) – święto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. Uroczysty Odpust Porcjunkuli.

  7.00 – O Boże błogosławieństwo, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Anielskiej dla o. Rafała i br. Ryszarda z racji 25 rocznicy złożenia pierwszej profesji zakonnej.

  8.30 – + Tadeusz Waś (gr. 2).

10.00 – + Kazimiera i Stanisław Czarnota oraz Zmarli z rodziny Czarnotów i Kwiatkowskich.

19.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy oraz Aleksandra Rogus.

3 sierpnia 2023 r. (czwartek)

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 3).

  8.00 – O Boże miłosierdzie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Piotra.

19.00 – W intencji kapłanów o wytrwanie w powołaniu i świętość ich kapłańskiego życia, o odnalezienie się dla tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys swego powołania i kapłaństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4 sierpnia 2023 r. (piątek) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 4).

  8.00 – Dziękczynna i błagalna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla Barbary i Jerzego, ich Dzieci i Wnuków oraz zbawienie wieczne dla śp. syna Waldemara.

19.00 – Wynagradzająca za grzechy popełnione w rodzinie i Błogosławieństwo Najświętszego Serca Pana Jezusa dla rodziny.

5 sierpnia 2023 r. (sobota) –  Rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki NMP (Santa Maria Maggiore z cudownym wizerunkiem Matki Bożej zwanym Salus Populi Romani).

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 5).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy, obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Jej Syna, Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.

19.00 – + Tadeusz Łęczkowski w 18 rocznicę śmierci i Zmarli z rodzin Łączkowskich, Tarkowskich i Kalinowskich.

6 sierpnia 2023 r. (niedziela)XVIII Niedziela Zwykła

  7.00 – + Tadeusz Waś (gr. 6).

  8.30 – + o. Bonifacy Kotrys.

10.00 – W intencji Emilii i Krzysztofa w 4 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

11.30 – + Wiesława Pustelnik

19.00 – + Aniela, Henryk i Stanisław Śliwa.

 

23 lipca 2023 r. – (niedziela) – XVI Niedziela Zwykła  

  7.00 – + Helena, Mieczysław, Wiesław i Ryszard Złotoucha.

  8.30 – Dziękczynna w 35 rocznicę ślubu Moniki i Jerzego z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata dla Koralowych Jubilatów.

10.00 – + Anna i Wacław oraz Zmarli z rodziny Słowińskich i Jeżewskich.

10.00 – + Krzysztof Cichoński.

11.30 – + Eugeniusz Potępa.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 23).

24 lipca 2023 r. (poniedziałek) św. Kingi (Kunegundy), dziewicy, księżnej i ksieni.

  7.00 – Dziękczynna za opiekę z prośba o zdrowie, Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla Piotra, Magdy i Joanny.

  8.00 – + Trzy siostry z domu Dąbrowskie: Krystyna (imieninowa), Barbara i Danuta oraz ich mężowie Tadeusz Jastrzębski, Radosław Sobecki i Edmund Sokołowski.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 24).

25 lipca 2023 r. (wtorek) – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

  7.00 – O łaskę wiary, światło i dary Ducha Świętego dla Marka i Pawła.

  8.00 – Do Najświętszego Dzieciątka Jezus o Boże błogosławieństwo dla Polski, dla jej synów i córek, o duchową i moralną odnowę oraz pogłębienie wiary, nadziei i miłości dla naszego Narodu, a także o przyjęcie Najświętszego Dzieciątka Jezus do serc przez mieszkańców naszej parafii, miasta i gminy oraz całej Ojczyzny.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 25).

26 lipca 2023 r. (środa) świętych Rodziców Matki Bożej, Anny i Joachima. Dzień Dziadków, Babć i Osób Starszych.

  7.00 – O Boże błogosławieństwo i miłosierdzie oraz pełnienie woli Bożej dla Anny.

  8.00 – + Monika Górecka (gr. 26).

19.00 – Dziękczynna za udane operacje z prośbą o dalsze zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

27 lipca 2023 r. (czwartek)

  7.00 – O łaskę duchowego przejrzenia na oczy dla Ani (imieninowa), Boże, błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej przez wstawiennictwo Pani Kazimierskiej.     

  8.00 – + Jadwiga, Jan i Janina Nadolscy, Janina i Mieczysław Jarzyna, Zofia, Stanisław i Jerzy Sasińscy.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 27).

28 lipca 2023 r. (piątek) św. Charbela (Szarbela, Sarbeliusza), libańskiego mnicha i kapłana Kościoła Maronickiego, niezwykłego cudotwórcy.

  7.00 – O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Sylwii.

  8.00 – Za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych, Przyjaciół i Dobroczyńców Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ (Statutowa w Prowincji Matki Bożej Anielskiej).

  8.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 21).

29 lipca 2023 r. (sobota) świętych Marty, Marii i Łazarza, przyjaciół Pana Jezusa.

  7.00 – + Monika Górecka (gr. 29)

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

19.00 – + Zmarli z rodzin Kowalskich, Florczaków i Wrótniaków.

30 lipca 2023 r. (niedziela)XVII Niedziela Zwykła

  7.00 – Dariusz Czapla w 20 rocznicę śmierci i Zmarli z rodzin Czaplów i Siedliskich.

  8.30 – + Rafał Kuzioła w 1 rocznicę śmierci.

10.00 – + Wacław, Adela i Józefa Zakiewicz (w rocznicę śmierci Wacława).

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz zbawienie wieczne dla zmarłych, a także o nowe powołania do Zakonu.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 23).

 

16 lipca 2023 r. – (niedziela) – XV Niedziela Zwykła  

  7.00 – + Marek i Henryk Janicki.

  8.30 – + Katarzyna i Marek Kuzioła w kolejną rocznicę śmierci, Jerzy, Helena i Stanisław Czopek oraz Helena Kozak.

10.00 – Dziękczynna z okazji 70-tych urodzin w intencji Kazimierza i jego Rodziny z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia.

11.30 – W 50-tą rocznicę urodzin Mariusza Piłat o opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej, potrzebne łaski i zdrowie na dalsze lata życia z podziękowaniem za już otrzymane.

11.30 Chrzest – Leo Jolliffe-Kołodziejczyk.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 16).

17 lipca 2023 r. (poniedziałek)

  7.00 – + Zofia i Stanisława Liszewskie.

  8.00 – + Helena (w 4 rocznicę śmierci) i Franciszek (w 20 rocznicę śmierci) Urbanik oraz Zmarli z rodzin Urbaników i Zuchniarzów.

10.30 – W intencji Danuty o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. (o. Bernard w Farze)

19.00 – + Monika Górecka (gr. 17).

18 lipca 2023 r. (wtorek) – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

  7.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Kazimierskiej o łaskę nawrócenia i powrotu na drogę wiary dla syna.

  8.00 – Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Natalii z prośbą o potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 18).

 19 lipca 2023 r. (środa)

  7.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Kazimierskiej o łaskę nawrócenia i powrotu na drogę wiary dla syna.

  8.00 – O umocnienie wiary, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej i rozwiązanie trudnych spraw w rodzinie Lewtaków.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 19).

20 lipca 2023 r. (czwartek) – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

  7.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Kazimierskiej o łaskę nawrócenia i powrotu na drogę wiary dla syna.     

  8.00 – + Czesława i Stefan Gąska.

  8.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 20).

21 lipca 2023 r. (piątek) – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła.

  7.00 – W pierwszą rocznicę ślubu Agnieszki i Marka z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata.

  8.00 – + Łukasz Doraczyński w 1 rocznicę śmierci.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 21).

22 lipca 2023 r. (sobota) – święto św. Marii Magdaleny.

  7.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla rodziny Sażyńskich z Warszawy.

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 22)

23 lipca 2023 r. (niedziela)XVI Niedziela Zwykła.

  7.00 – + Helena, Mieczysław, Wiesław i Ryszard Złotoucha.

  8.30 – Dziękczynna w 35 rocznicę ślubu Moniki i Jerzego z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata dla Koralowych Jubilatów.

10.00 – + Anna i Wacław oraz Zmarli z rodziny Słowińskich i Jeżewskich.

10.00 – + Krzysztof Cichoński.

11.30 – + Eugeniusz Potępa.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 23).

 

9 lipca 2023 r. – (niedziela) – XIII Niedziela Zwykła  

  7.00 – + Jakub Czopek w dniu 31 urodzin.

  8.30 – W intencji Marcina z okazji 34 urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – + Tadeusz Czarnecki w 23 rocznicę śmierci oraz Zmarli z rodziny Czarneckich.

11.30 – W intencji Jolanty i Pawła w 5 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego.

11.30 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium, a szczególnie w intencji Aleksandry, jej rodziców i chrzestnych o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych,.

11.30Chrzest – Aleksandra Michałowska.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 9).

10 lipca 2023 r. (poniedziałek) – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy.

  7.00 – + Henryk Szymański w 9 rocznicę śmierci.

  8.00 – + Albina (w 1 rocznicę śmierci) i Henryk (w 6 rocznicę śmierci) Kuś oraz Zmarli z rodzin Kusiów i Demianiuków.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 10).

11 lipca 2023 r. (wtorek) – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

  7.00 – + Dusze w czyśćcu cierpiące.

  8.00 – W intencji Małgorzaty o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 – O dar potomstwa dla Moniki i Michała Waleckich.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 11).

12 lipca 2023 r. (środa) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

  7.00 – + Andrzej Kuś, Antoni i Krystyna Malczewscy.

  8.00 – + Dusze w czyśćcu cierpiące.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 12).

13 lipca 2023 r. (czwartek) – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

  7.00 – O łaskę zgody w małżeństwie.

  8.00 – + Stefania i Mieczysław Dzierżak, Janina i Edward Drąg oraz Zmarli z Rodziny.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 13).

14 lipca 2023 r. (piątek) – wspomnienie św. Kamila, prezbitera, patrona chorych i posługujących chorym oraz szpitali.

  7.00 – O łaskę zgody w małżeństwie.

  8.00 – W intencji Ryszarda z okazji urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 14).

19.00 – W intencji Iwony Jończyk i Pawła Kołodziejczyk z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich, światło i dary Ducha Świętego, dar miłości i pielęgnowanie przyjaźni oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

15 lipca 2023 r. (sobota) – święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

  7.00 – O łaskę zgody w małżeństwie.

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 15)

16 lipca 2023 r. (niedziela)XV Niedziela Zwykła

  7.00 – + Marek i Henryk Janicki.

  8.30 – + Katarzyna i Marek Kuzioła w kolejną rocznicę śmierci, Jerzy, Helena i Stanisław Czopek oraz Helena Kozak.

10.00 – Dziękczynna z okazji 70-tych urodzin w intencji Kazimierza i jego Rodziny z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia.

11.30 – W 50-tą rocznicę urodzin Mariusza Piłat o opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej, potrzebne łaski i zdrowie na dalsze lata życia z podziękowaniem za już otrzymane.

11.30 Chrzest – Leo Jolliffe-Kołodziejczyk.

19.00 – + Monika Górecka (gr. 16).

 

25 czerwca 2023 r. – (niedziela) – XII Niedziela Zwykła   

  7.00 – W intencji Karoliny o zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej z racji 30 urodzin.

  8.30 – Do Najświętszego Dzieciątka Jezus w Tajemnicy Bożego Wcielenia w intencji Dobroczyńców Klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Dzieciątka Jezus nad nimi, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Wcielonego Słowa.

10.00 – + Celina Śmich (gr 21).

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz zbawienie wieczne dla zmarłych, a także o nowe powołania do Zakonu.

19.00 – + Bogdan Rutkowski w 1 rocznicę śmierci.

26 czerwca 2023 r. (poniedziałek) 

  7.00 – O dary Ducha Świętego dla Patrycji i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 22).

19.00 – + Antonina Gul oraz Zmarli z rodzin Czulów, Liżewskich, Wilczyńskich i Wawrów. 

19.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

27 czerwca 2023 r. (wtorek) 

  7.00 – + Ewa w 21 rocznicę śmierci, Aleksander, Marian i Danuta Gurmińscy oraz Piotr Wypychowski.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 23).

19.00 – + Władysław Suszek, Władysław Karpiński (imieninowa) oraz Zmarli z rodzin Suszków i Maciągów. 

28 czerwca 2023 r. (środa) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

  7.00 – Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne laski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 24).

19.00 – + Władysława i Edward Sosik, Anna i Piotr Siwiec. 

29 czerwca 2023 r. (czwartek) – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła 

  7.00 – + Władysława Gurmińska i Piotr Wypychowski.

  8.30 – + Celina Śmich (gr 25).

10.00 – Chrzest : Laura Natałko.

19.00 – + Elżbieta Uściłowska.

30 czerwca 2023 r. (piątek) – wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego 

  7.00 –  Dziękczynna w intencji Katarzyny z prośbą o łaskę wiary, światło i dary Ducha Świętego przy podejmowaniu ważnych decyzji życiowych oraz o zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej z racji 24 urodzin.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 26).

19.00 – Dziękczynno-błagalna dla całej Rodziny, a szczególnie dla Jadzi w 1 rocznicę urodzin o zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

1lipca 2023 r. (sobota) – wspomnienie św. Ottona, biskupa. 

  7.00 – + Celina Śmich (gr 27).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy, obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Jej Syna, Jezusa Chrystusa, Syna Bożego

19.00 – + Monika Górecka (gr.1) 

2 lipca2023 r. (niedziela)XIII Niedziela Zwykła 

  7.00 – + Alicja Sochalska.

  8.30 – + Anna, Roman i Zbigniew.

10.00 – + Celina Śmich (gr 28).

11.30 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata dla Piotra w 80 rocznicę urodzin oraz Anny w 75 rocznicę urodzin.

19.00 – + Monika Górecka (gr.2)

 

18 czerwca 2023 r. – (niedziela) – XI Niedziela Zwykła  

  7.00 – + Marek i Henryk Janicki w 17 rocznicę śmierci.

  8.30 – + Jerzy Piskorek i Zmarli z rodziny Piskorków.

10.00 – + Celina Śmich (gr 14).

11.30 – + Zofia i Jan Kondratowicz, Adela i Adam Gawęda, Krystyna i Stanisław oraz Dariusz Janiczek.

19.00 – + Alicja Sochalska. (imieninowa)

19 czerwca 2023 r. (poniedziałek)

  7.00 – + Celina Śmich (gr 15).

  8.00 – + Krystyna Czern w 5 rocznicę śmierci.

19.00 – + Wanda Dudzik w 7 rocznicę śmierci i Kazimierz Dudzik w 68 rocznicę śmierci.

20 czerwca 2023 r. (wtorek)

  7.00 – + Jan, Janina, Edward, Halina, Marian i Celina z rodziny Wrótniaków

8.00 – + Celina Śmich (gr 16).

19.00 – + Maciej Jan Ratyński, babcia Jolanta Maria i dziadek Jan.

21 czerwca 2023 r. (środa) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

  7.00 – + Alicja Kamińska w 5 rocznicę śmierci.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 17).

19.00 – + Robert Czechowicz w 1 rocznicę śmierci.

22 czerwca 2023 r. (czwartek)

  7.00 – + Wanda Paruch w 10 rocznica śmierci oraz Franciszek Paruch.

  8.00 – + Jan, Jan i Czesław.

19.00 – + Celina Śmich (gr 18).

23 czerwca 2023 r. (piątek)

  7.00 – + Eugeniusz Potępa.

  8.00 – Dziękczynno – błagalna w intencji Franciszka o światło i dary Ducha Świętego.

19.00 – + Wanda, Weronika, Jan i Edward Kluziak.

19.00 – + Celina Śmich (gr 19).

24 Czerwca 2023 r. (sobota) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  7.00 – O zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej w dniu 50 urodzin dla Tomasza oraz z okazji imienin Jana.

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

16.00 – Ślub: Aleksandra Saran i Patryk Konop.

19.00 – + Celina Śmich (gr 20).

25 czerwca 2023 r. (niedziela)XII Niedziela Zwykła

  7.00 – W intencji Karoliny o zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę matki Bożej Pani Kazimierskiej z racji 30 urodzin.

  8.30 – Do Najświętszego Dzieciątka Jezus w Tajemnicy Bożego Wcielenia w intencji Dobroczyńców Klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Dzieciątka Jezus nad nimi, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Wcielonego Słowa.

10.00 – + Celina Śmich (gr 21).

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz zbawienie wieczne dla zmarłych, a także o nowe powołania do Zakonu.

19.00 – + Bogdan Rutkowski w 1 rocznicę śmierci.

 

11 czerwca 2023 r. – (niedziela) – X Niedziela Zwykła  

  7.00 – O cudowne uzdrowienie Mikołaja i Anny oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.30 – + Barbara Niżnik i Przemysław (syn).

10.00 – + Celina Śmich (gr. 7).

11.30 – + Marian Zabiegły (urodzinowa) oraz Zmarli z rodzin Zabiegłych i Lejwodów.

19.00 – + Maciej Zwolski w pierwszą rocznicę śmierci i Zmarli z rodziny Zwolskich

12 czerwca 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie błogosławionych męczenników Narcyza Turchana i Krystyna Gondka, prezbiterów, Marcina Oprządka i Brunona Zembola, zakonników oraz 104 Towarzyszy

  7.00 – O cudowne uzdrowienie Mikołaja i Anny oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 8).

16.00 – W intencji dzieci pierwszokomunijnych.

19.00 – + Marianna w 11 rocznicę śmierci i Jan Goliszek oraz Zmarli z rodzin Goliszków i Pawełczaków.

13 czerwca 2023 r. (wtorek) – święto św. Antoniego z Padwy

  7.00 – Dziękczynna ku czci św. Antoniego za otrzymane łaski.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 9).

10.00 – + Antoni, Tekla, Piotr i Edward Małeccy, Wacław, Waleria i Stanisław Kobiałka.

19.00 – + Antoni Janeczko (imieninowa).

14 czerwca 2023 r. (środa) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

  7.00 – + Anna, Michał i Romuald Radeccy.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 10).

19.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Kazimierskiej dziękczynna za dotychczasowe łaski z prośbą o dalsze łaski i błogosławieństwo Boże dla Jolanty i Wojciecha oraz Iwony i Sebastiana.

15 czerwca 2023 r. (czwartek) – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

  7.00 – Dziękczynna do Matki Bożej za szczęśliwie przebytą operację z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 11).

19.00 – O dary Ducha Świętego dla małżonki Moniki.

16 czerwca 2023 r. (piątek) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7.00 –  O zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Sylwii.

  8.00 – + Celina Śmich (gr 12).

19.00 – W intencji Grzegorza z okazji urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej. (intencja od rodziców).

19.00 – W intencji Kamili i Krzysztofa z prośbą o dar potomstwa za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej oraz błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla nich.

17 Czerwca 2023 r. (sobota) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  7.00 – + Celina Śmich (gr 13).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

19.00 – + Za Zmarłych z rodzin Słotwińskich, Sosnowskich i Koniarzy.

18 Czerwca 2023 r. (niedziela)11 Niedziela Zwykła

  7.00 – + Marek i Henryk Janicki w 17 rocznicę śmierci.

  8.30 – + Jerzy Piskorek i Zmarli z rodziny Piskorków.

10.00 – + Celina Śmich (gr 14).

11.30 – + Zofia i Jan Kondratowicz, Adela i Adam Gawęda, Krystyna i Stanisław oraz Dariusz Janiczek.

19.00 – + Alicja Sochalska.(imieninowa)

Resize text-+=