INTENCJE MSZALNE

PATRZ PONIŻEJ – INTENCJE MSZY OBECNIE ODPRAWIANYCH

Bóg zapłać za wszystkie intencje mszalne i za ofiary za Msze św., które składacie w Sanktuarium Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W intencji DOBROCZYŃCÓW klasztoru i Sanktuarium, co tydzień jest sprawowana Msza św., której termin jest podawany na bieżąco pod linkiem INTENCJE. Nadto Dobroczyńcy sa polecani we Mszy wotywnej w soboty o 8.00 oraz w różnych modlitwach w Sanktuarium.

Wybranie i ustalenie terminu

– Najważniejsze to trzeba wpierw wybrać taki termin, żeby cała rodzina mogła we Mszy św. w Sanktuarium uczestniczyć oraz przystąpić do spowiedzi i Komunii świętej.

– Następnie trzeba ustalić czy w wybranym terminie jest możliwe odprawienie Mszy w Sanktuarium. Jeśli nie to w okolicach rocznicy urodzin, ślubu czy śmierci polecanych we Mszy św. osób.

Zamawianie i rezerwacja Mszy św.

– Intencje mszalne w obecnym roku możemy wcześniej rezerwować z dużym wyprzedzeniem na cały trwający jeszcze rok kalendarzowy.

– Na kolejny (następny) rok kalenarzowy możemy rezerwować msze od już od października / listopada / grudnia w roku wcześniejszym.

– Przed listopadem przyjmujemy na przyszły rok jedynie intencje Mszy gregoriańskich, które wymagają rezerwacji kolejnych aż 30 dni.

Zamawianie i rezerwacja Mszy św. przez telefon

– Istnieje także możliwość rezerwacji i zamawiania Mszy św. telefonicznie (pod nr tel. Gwardiana: 665 10 85 10), ale jedynie wyjątkowo, kiedy ktoś nie może aktualnie tutaj przyjechać albo dodatkowy przyjazd jest zbyt kosztowny, a bardzo mu zależy na zamówieniu lub rezerwacji Mszy, gdyż w proponowanym przez siebie terminie przewiduje pobyt w Kazimierzu lub jego okolicy oraz uczestnictwo w zamówionej Mszy św..

– Wówczas po telefonicznym ustaleniu terminu i treści intencji, która została wpisana do Księgi Mszalnej przesyłamy na konto klasztorne opisane poniżej ofiarę (stypendium mszalne).

Konto do przesyłania ofiar na już zamówione i ustalone terminowo Msze św.

62 8731 0001 0000 2310 2000 0030

Msze rezerwowane

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy rezerwują znacznie wcześniej terminy mszy świętych aby co najmniej 2 tygodnie przed jej ustalonym terminem potwierdzili rezerwację podając treść intencji zamówionej Mszy świętej oraz złożyli ofiarę (stypendium mszalne). Najlepiej to uczynić osobiście w zakrystii bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedziele oraz po mszach o 8.00 i 18.00 (porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia o 19.00) w dni powszednie lub także osobiście w klasztorze w dni powszednie w godz. 8.45 do 11.45 lub w godz. 15.00-17.00 (porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do godz. 18.00) prosząc najpierw pełniącego tego dnia dyżur kapłana, a bezpośrednio po mszach od razu w zakrystii.

Zdarzają się jednak sytuacje, że ktoś rezerwuje termin Mszy św. i potem o tym niestety zapomina. Dlatego bardzo prosimy by pamietać (j.w.) o potwierdzeniu rezerwacji złożeniem ofiary i podaniem intencji.

Jeśli istnieje przeszkoda na pojawienie sie w klasztorze odpowiednio wcześniej by podać treść intencji zarezerwowanej Mszy św. i złożyć ofiarę wówczas treść intencji już zarezerwowanej Mszy św. można podać telefonicznie ale także przynajmniej dwa tygodnie wcześniej. Wtedy prosimy dzwonić do Gwardiana pod numerem 665 10 85 95optymalnie w godz. 9.30-11.30 lub 15.30-16.30, zaś porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30. Poza tymi godzinami, zwłaszcza kiedy są Msze, nabożeństwa, wspólne modlitwy i posiłki, dodzwonienie się nie jest możliwe. Po telefonicznym podaniu intencji prosimy ofiarę (stypendium mszalne) przelać na odpowiedni rachunek klasztorny (konto mszalne j.w.) albo ustalić w rozmowie, że będzie złożona w zakrystii tuż przed odprawieniem Mszy św.

Msze zamawiane przez telefon

To samo dotyczy Mszy św. zamawianych jedynie i od razu telefonicznie (ustalenie przez telefon terminu i treści intencji Mszy), kiedy osoba zamawiająca nie jest w stanie obecnie przyjechać, natomiast chce uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium w określonym terminie. Wówczas także prosimy dzwonić do Gwardiana pod numerem 665 10 85 95optymalnie w godz. 9.30-11.30 lub 15.30-16.30, zaś porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30. Poza tymi godzinami, zwłaszcza kiedy są Msze, nabożeństwa, wspólne modlitwy i posiłki, dodzwonienie się nie jest możliwe. Po telefonicznym podaniu intencji prosimy ofiarę (stypendium mszalne) przelać na odpowiedni rachunek klasztorny (konto mszalne j.w.) albo ustalić w rozmowie, że będzie złożona w zakrystii tuż przed odprawieniem Mszy św.

Jeśli ktoś zrezygnuje z dokonanej telefonicznie rezerwacji Mszy św, to także prosimy o powiadomienie, choćby tylko telefoniczne, a nawet smsem, pod tym samym numerem.

Korekta pomyłek przy zapisaniu intencji

Bardzo prosimy o sprawdzanie imion i nazwisk zapisanych w podanych na stronie intencjach Mszy św. oraz o interwencję choćby telefoniczną (w terminach j.w.) jeśli nastąpi pomyłka w zapisaniu imienia lub nazwiska. Jeśli zaistniała pomyłka imienia lub nazwiska i nie udało się dokonać korekty telefonicznie, wówczas prosimy o zgłoszenie tego faktu kapłanowi w zakrystii choćby tuż przed odprawianiem zamówionej Mszy św.

Intencje mszalne

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu. 

25 września 2022 r. (niedziela) – XXV Niedziela Zwykła. 

  7.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

  7.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  8.30 – Do Najświętszego Dzieciatka Jezus.

10.00 – + Jan, Janina i Tomasz Polak, Tadeusz i Genowefa Sądeccy.

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych oraz o nowe powołania do Zakonu.

18.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

26 września 2022 r. (poniedziałek) – wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników.

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

18.00 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Joanny i Jarosława w 7 rocznicę ślubu oraz ich dzieci Michała i Nikodema.

27 września 2022 r. (wtorek) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

18.00 – + Władysława Sosik.

28 września 2022 r. (środa) – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

  7.00 – + Stanisław i Janina Rodzik w rocznicę śmierci.

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

18.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

29 września 2022 r. (czwartek) – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

  7.00 – W intencji solenizanta ojca Rafała o zdrowie i Boże błogosławieństwo od sympatyków Trzeciego Zakonu.

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

18.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

 30 września 2022 r. (piątek) – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

18.00 – + Natalia Krawczyk w 11 miesiąc po śmierci.

 1 października (sobota) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

  7.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o uwolnienie i uzdrowienie duszy i spełnienie się woli Bożej w życiu Katarzyny.

  7.00 – W intencji Malwiny i Mateusza z prośbą o żywą wiarę, aby odnaleźli w Eucharystii sens życia i odnaleźli żywego Boga.

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce.

18.00 – + Helena i Jan Nowakowscy oraz Danuta, Ewa, Marianna, Józef.

 2 października 2022 r. (niedziela) – XXVII Niedziela Zwykła.

  7.00 – + Henryk i Marek Janiccy i zmarłych z rodziny Janickich i Opoków.

  8.30 – + Męża, rodziców, dziadków, teściów, rodziców chrzestnych, krewnych i powinowatych.

8.30 – W intencji Marii i Jakuba z prośbą o potrzebne łaski, miłość i głęboką wiarę, by w Eucharystii odnaleźli żywego Boga.

10.00 – + Michał, Władysława, Adela, Wacław, Józefa, zmarłych z rodzin Oleśkiewiczów i Zakiewiczów, Bogusława i Jerzy i zmarłych z rodziny Czuchrytów.

11.30 – + Stefania i Jan Czarneccy oraz zmarli z rodziny.

18.00 – + Stanisław Łukasik, Bronisław i Regina Kicińscy.

11 września 2022 r. (niedziela) – XXIV Niedziela Zwykła. 

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.30 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

10.00 – + Jerzy i Zygmunt Binięda, Kazimiera i Piotr Czapla, Stanisława i Władysław Kowalczyk oraz Mariusz Gębalski.

11.30 – + Leszek Pawlak w 12 rocznicę śmierci.

11.30 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

18.00 – + Roman Sobieszek w 12 rocznicę śmierci.

12 września 2022 r. (poniedziałek) – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. 

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Br. Gerard Sujka OFM.

18.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Sabina Orzędowska i Tadeusz Soczyński.

13 września 2022 r. (wtorek) – wspomnienie św.  Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Koscioła.

  7.00 – + Helena i Tadeusz Nowakowscy.

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Br. Gerard Sujka OFM.

18.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

14 września 2022 r. (środa) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.30 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

10.00 – o łaskę uzdrowienia dla Maksymiliana z prośba do Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – + Franciszek w 19 rocznicę śmierci i Helena w 3 rocznicę śmierci i za wszystkich zmarłych z rodziny Urbaników i Zuchniarzów.

15 września 2022 r. (czwartek) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. 

  7.00 – Przeproszenie i przebłaganie Pana Boga za grzechy nasze i naszych przodków i zbawienie nasz.

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

18.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

18.00 – za wstawiennictwem Matki Bożej i świętego Józefa o dobrego męża i potrzebna łaski dla Jolanty w wigilie jej urodzin. 

16 września 2022 r. (piątek) – wspomnienie Św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników. 

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Józefa i Jan Bednarscy.

18.00 – + za zmarłych z rodziny Wasiów.

17 września (sobota) – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. 

  7.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska). 

18 września 2022 r. (niedziela) – XXV Niedziela Zwykła. 

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.30 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

10.00 – + Jerzy w 8 rocznicę śmierci, Helena i Stanisław Czopek oraz Katarzyna i Ludwik Kuzioła i Helena Kozak..

11.30 – + Danuta Gurmińska 2 rocznica śmierci.

18.00 – W intencji Beaty i Sławomira Piekut z okazji 33 rocznicy ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – o łaskę wiary dla Pawła i jego rodziny.

4 września 2022 r. (niedziela) – XXIII Niedziela Zwykła.

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.30 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

10.00 – W 25 rocznicę małżeństwa o błogosławieństwo Boże, obfitość potrzebnych łask, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla srebrnych jubilatów Danuty i Mariana oraz ich dzieci i wnuków.

11.30 – W 60 rocznicę wspólnoty małżeńskiej o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla diamentowych jubilatów Teodozji i Zdzisława Krawczyk.

19.00 – O błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Wiktorii z okazji urodzin.

5 września 2022 r. (poniedziałek) – dzień powszedni (zwykły) w liturgii Kościoła.

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Br. Gerard Sujka OFM (statutowa).

19.00 – + Stefan, Marianna, Wojciech i Helena Kwiatek.

6 września 2022 r. (wtorek) – dzień powszedni (zwykły) w liturgii Kościoła.

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.00 – Dziękczynna za Barbarę i Jerzego z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

19.00 – ++ Zmarli z rodzin Wyzińskich, Jabłońskich i Jaroszów.

7 września 2022 r. (środa) – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.00 – O błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Reginy Szymańskiej z okazji 60.-tych urodzin.

19.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

8 września 2022 r. (czwartek) – święto Narodzenia Najświętszej Dziewicy Maryi z Nazaretu.

  7.00 – W intencji Pielgrzymów z parafii Olecko na Mazurach.

  7.00 – + Jadwiga Gargas i zmarli z rodziny Stojaków.

  8.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Br. Gerard Sujka OFM (statutowa).

19.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

 9 września 2022 r. (piątek) – wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki  Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce 

  7.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

  8.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych (intencja z niedzieli).

19.00 – + Józef Kubiś i zmarli z rodziny Kubiś.

10 września (sobota) – dzień powszedni (zwykły) w liturgii Kościoła.

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  7.00 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

19.00 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla jubilatów Gustawa i Urszuli w 68 rocznicę małżeństwa oraz ich córek Ewy i Alicji wraz z jej mężem Andrzejem w 44 rocznicę ślubu.

11 września 2022 r. (niedziela) – XXIV Niedziela Zwykła.

  7.00 – + Damian Nowaczek (Msza gregoriańska).

  8.30 – + Kazimiera Maciejczyk (Msza gregoriańska).

10.00 – Jerzy i Zygmunt Binięda, Kazimiera i Piotr Czapla, Stanisława i Władysław Kowalczyk oraz Mariusz Gębalski.

11.30 – Leszek Pawlak w 12 rocznicę śmierci.

11.30 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

19.00 – + Roman Sobieszek w 12 rocznicę śmierci.

Resize text-+=