INTENCJE MSZALNE

PATRZ PONIŻEJ – INTENCJE MSZY OBECNIE ODPRAWIANYCH

Bóg zapłać za wszystkie intencje mszalne i za ofiary za Msze św., które składacie w Sanktuarium Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W intencji DOBROCZYŃCÓW klasztoru i Sanktuarium, co tydzień jest sprawowana Msza św., której termin jest podawany na bieżąco pod linkiem INTENCJE. Nadto Dobroczyńcy sa polecani we Mszy wotywnej w soboty o 8.00 oraz w różnych modlitwach w Sanktuarium.

Wybranie i ustalenie terminu

– Najważniejsze to trzeba wpierw wybrać taki termin, żeby cała Rodzina mogła we Mszy św. w kazimierskim Sanktuarium Zwiastowania NMP uczestniczyć oraz przystąpić do spowiedzi i Komunii świętej. Możliwość spowiedzi jest na początku każdej Mszy św., a wieczorem także podczas adoracji i nabożeństwa.

– Następnie trzeba ustalić czy w wybranym terminie jest możliwe odprawienie Mszy w tymże Sanktuarium. Jeśli nie to od razu trzeba sobie przygotować także inny termin w okolicach terminu rocznicy urodzin, ślubu czy śmierci polecanych we Mszy św. osób.

Zamawianie i rezerwacja Mszy św.

– Intencje mszalne w obecnym roku możemy wcześniej rezerwować z dużym wyprzedzeniem na cały trwający jeszcze rok kalendarzowy.

– Na kolejny (następny) rok kalendarzowy możemy rezerwować msze od już od października / listopada / grudnia w roku wcześniejszym.

– Zaś przez cały rok przyjmujemy na przyszły rok jedynie intencje Mszy gregoriańskich, które wymagają rezerwacji kolejnych aż 30 dni. Również rezerwacje Mszy św. ślubnych.

Zamawianie i rezerwacja Mszy św. przez telefon

Istnieje także możliwość rezerwacji i zamawiania Mszy św. telefonicznie (ustalanie pod nr tel. Gwardiana: 665 10 85 95), ale jedynie wyjątkowo, kiedy ktoś nie może aktualnie tutaj przyjechać albo dodatkowy przyjazd jest zbyt kosztowny, a bardzo mu zależy na zamówieniu lub rezerwacji Mszy, gdyż w proponowanym przez siebie terminie przewiduje pobyt w Kazimierzu lub jego okolicy oraz uczestnictwo w zamówionej Mszy św. Trzeba przygotować sobie wcześniej także inny termin w okolicach terminu rocznicy urodzin, ślubu czy śmierci polecanych we Mszy św. osób, ponieważ może się okazać, że ten konkretny może być już całkowicie zajęty, więc wtedy zapytanie dotyczy także innych terminów.

– Wówczas dopiero po telefonicznym ustaleniu terminu i treści intencji, która musi  być najpierw wpisana do Księgi Mszalnej w dostępnym, wolnym terminie (a jeśli takiego nie ma to nie jest możliwe) przesyłamy na konto klasztorne bardzo dokładnie opisane poniżej ofiarę (stypendium mszalne). Wcześniejsze przesłanie środków na konto jeszcze niczego nie załatwia. Więc bardzo prosimy nie robić takiego manewru.

Konto do przesyłania ofiar na już zamówione i ustalone terminowo Msze św.

62 8731 0001 0000 2310 2000 0030

Bardzo prosimy by ofiarę przesłać jedynie na to podane wyżej konto. Bardzo prosimy nie mylić z innymi rachunkami.

Msze rezerwowane

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy rezerwują znacznie wcześniej terminy mszy świętych aby co najmniej 2 tygodnie przed jej ustalonym terminem potwierdzili rezerwację podając treść intencji zamówionej Mszy świętej oraz złożyli ofiarę (stypendium mszalne).

Najlepiej to uczynić osobiście w zakrystii bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedziele oraz po mszach o 8.00 i 18.00 (porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia o 19.00) w dni powszednie lub także osobiście w klasztorze w dni powszednie w godz. 8.45 do 11.45 lub w godz. 15.00-17.00 (porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do godz. 18.00) prosząc najpierw pełniącego tego dnia dyżur kapłana, a bezpośrednio po mszach od razu w zakrystii.

Zdarzają się jednak sytuacje, że ktoś rezerwuje termin Mszy św. i potem o tym niestety zapomina. Dlatego bardzo prosimy by pamiętać (j.w.) o potwierdzeniu rezerwacji złożeniem ofiary i podaniem intencji.

Jeśli istnieje przeszkoda na pojawienie się w klasztorze odpowiednio wcześniej by podać treść intencji zarezerwowanej Mszy św. i złożyć ofiarę wówczas treść intencji już zarezerwowanej Mszy św. można podać telefonicznie ale także przynajmniej dwa tygodnie wcześniej. Wtedy prosimy dzwonić do Gwardiana pod numerem 665 10 85 95optymalnie w godz. 9.30-11.30 lub 15.30-16.30, zaś porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30.

Poza tymi godzinami, zwłaszcza kiedy są Msze, nabożeństwa, wspólne modlitwy i posiłki, dodzwonienie się nie jest możliwe.

Po telefonicznym podaniu intencji prosimy ofiarę (stypendium mszalne) przelać na odpowiedni rachunek klasztorny (konto mszalne j.w.) albo ustalić w rozmowie z Gwardianem, że będzie złożona w zakrystii tuż przed odprawieniem Mszy św.

Msze zamawiane przez telefon

To samo dotyczy Mszy św. zamawianych jedynie i od razu telefonicznie (ustalenie przez telefon terminu i treści intencji Mszy), kiedy osoba zamawiająca nie jest w stanie obecnie przyjechać, natomiast chce uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium w określonym terminie. Wówczas także prosimy dzwonić do Gwardiana pod numerem 665 10 85 95optymalnie w godz. 9.30-11.30 lub 15.30-16.30, zaś porą letnią czyli od 1 maja do 31 sierpnia do 17.30. Poza tymi godzinami, zwłaszcza kiedy są Msze, nabożeństwa, wspólne modlitwy i posiłki, dodzwonienie się nie jest możliwe. Po telefonicznym podaniu intencji prosimy ofiarę (stypendium mszalne) przelać na odpowiedni rachunek klasztorny (konto mszalne j.w.) albo ustalić w rozmowie, że będzie złożona w zakrystii tuż przed odprawieniem Mszy św.

Jeśli ktoś zrezygnuje z dokonanej telefonicznie rezerwacji Mszy św, to także prosimy o powiadomienie, choćby tylko telefoniczne, a nawet jedynie smsem, pod tym samym numerem.

Korekta pomyłek przy zapisaniu intencji

Bardzo prosimy o sprawdzanie imion i nazwisk zapisanych w podanych na stronie intencjach Mszy św. oraz o interwencję choćby telefoniczną (w terminach j.w.) jeśli nastąpi pomyłka w zapisaniu imienia lub nazwiska.

Jeśli zaistniała pomyłka imienia lub nazwiska i nie udało się dokonać korekty telefonicznie, wówczas prosimy o zgłoszenie tego faktu kapłanowi w zakrystii choćby tuż przed odprawianiem zamówionej Mszy św.

Intencje mszalne

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu. 

4 czerwca 2023 r. – (niedziela) – IX Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 

  7.00 – W intencji Szymona dziękczynno – błagalna o zdrowie, światło i dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej w 28 rocznicę urodzin.

  8.30 – W intencji ojca Bernarda z okazji 35 rocznicy święceń kapłańskich o zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – + Marian w 15 rocznicę śmierci oraz Józef, Wiktoria i Dariusz Skoczylas.

11.30 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

19.00 – + Janina i Antoni Przepiórka oraz Zmarli z rodzin Przepiórka i Chodoła.

5 czerwca 2023 r. (poniedziałek)Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

  7.00 – + Barbara Niżnik i Przemysław (syn).

  8.00 – + Celina Śmich (gr. 1).

19.00 – + Stanisław, Michał i Waleria Pepłowscy oraz Salomea Łyszcz.

6 czerwca 2023 r. (wtorek) – Wspomnienie św. Norberta, biskupa

  7.00 – + Leokadia i Władysław Dymek.

  8.00 – + Celina Śmich (gr. 2).

10.00 – + Artur i Jan Leśniak oraz Sabina, Tadeusz, Ludwika i Ignacy Czarnota.

19.00 – + Za dusze w czyśćcu cierpiące.

7 czerwca 2023 r. (środa)

  7.00 – + Helena Szewczyk w rocznicę śmierci, Aleksandra i Władysław Kowalscy.

  8.00 – + Marianna, Franciszek, Mieczysław i Tadeusz z rodziny Biniędów i Romskich.

15.30 – Ślub: Dominika Kuś i Wiktor Jeffery.

19.00 – + Celina Śmich (gr. 3).

8 czerwca 2023 r. (czwartek) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

  7.00 – Prośba do Matki Bożej o zdrowie dla Mirka i wytrwałość w leczeniu.

  8.30 – O łaskę zdrowia dla męża Piotra.

10.00 – + Celina Śmich (gr. 4).

11.30 – Dziękczynna za 20 lat małżeństwa Małgorzaty i Janusza z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata.

19.00 – + Kazimiera Czarnota.

9 czerwca 2023 r. (piątek) – Święto rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Lublinie

  7.00 – + Anna i Aleksander Król.

  8.00 – + Celina Śmich (gr. 5).

19.00 – + Jan Kochan w 19 rocznicę śmierci i Zmarli z rodzin Kochanów i Smolaków.

10 czerwca 2023 r. (sobota)

  7.00 – W intencji Reginy, która ukończyła 85 lat życia o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

19.00 – + Celina Śmich (gr. 6).

11 czerwca 2023 r. (niedziela)10 Niedziela Zwykła

  7.00 – O cudowne uzdrowienie Mikołaja i Anny oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla nich.

  8.30 – + Barbara Niżnik i Przemysław (syn).

10.00 – + Celina Śmich (gr. 7).

11.30 – + Marian Zabiegły (urodzinowa) oraz Zmarli z rodzin Zabiegłych i Lejwodów.

19.00 – + Maciej Zwolski w pierwszą rocznicę śmierci i Zmarli z rodziny Zwolskich.

 

28 maja 2023 r. – (niedziela) – VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 28).

  8.30 – + Henryk i Marek Janicki w 8 rocznicę śmierci.

10.00 – + Jarosław Samcik w 14 rocznicę śmierci oraz Adam, Edward, Franciszka Samcik, Julia, Feliks i Ludwik Czapla.

11.30 – W intencji Wojciecha Kramek, który wczoraj przystąpił do I Komunii Świętej o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego, aby wzrastał w mądrości i łasce u Boga i ludzi oraz o opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz zbawienie wieczne dla zmarłych, a także o nowe powołania do Zakonu.

19.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

29 maja 2023 r. (poniedziałek)święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 29).

  8.00 – + Genowefa, Stanisław i Mieczysław Grzegorczyk, Marianna, Edward i Jerzy Struzik.

10.00 – + Aniela, Antoni, Adam, Janina, Stanisław, Marianna i Józef z rodziny Drągów, Czesława i Henryk z rodziny Czarneckich.

19.00 – + Aleksander Król w 6 rocznicę śmierci.

30 maja 2023 r. (wtorek)

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 30).

8.00 – W intencji Magdaleny, Julity i Lidii o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – Za wstawiennictwem świętego Antoniego o uzdrowienie Anny z choroby i o potrzebne łaski dla niej.

19.00 – + Janusz Karpiński w 17 rocznicę śmierci oraz Zmarli z rodzin Suszków i Karpińskich.

31 maja 2023 r. (środa) – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

  7.00 – W intencji syna Dominika dziękczynna Panu Bogu w 31 roku życia z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, dobry wybór drogi życiowej i znalezienie odpowiedniej małżonki oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

7.00 – + Adela i Bolesław Waś, Zofia i Eugeniusz Szeląg.

8.00 – + Janina i Aleksander Kubiś, Bogumiła i Jurand Mokijewscy.

19.00 – + Alicja Górecka.

1 czerwca 2023 r. (czwartek) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  7.00 – W intencji syna Augustyna dziękczynna Panu Bogu za 21lat życia z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie właściwy wybór drogi życiowej i znalezienie właściwej małżonki oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 – + Waldemar Rafalski.

19.00 – W intencji kapłanów o wytrwanie w powołaniu i świętość ich kapłańskiego życia, o odnalezienie się dla tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys swego powołania i kapłaństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2 czerwca 2023 r. (piątek)

  7.00 – W intencji o szczęśliwy poród i zdrowie dziecka Magdaleny i Przemysława oraz o wzmocnienie wiary rodziców poczętego dziecka w Bożą pomoc i opiekę

  8.00 – Dziękczynna i błagalna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla Barbary i Jerzego oraz ich Dzieci i Wnuków, a także o zbawienie wieczne zmarłego syna śp. Waldemara.

19.00 – + Stanisława w rocznicę śmierci, Stanisław, Grażyna i Józef

3 czerwca 2023 r. (sobota) – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

  7.00 – + Leszek Kubiś.

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy, obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Jej Syna, Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.

19.00 – W intencji Jakuba z okazji 35 urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

4 czerwca 2023 r. (niedziela)Uroczystość Najświętszej Trójcy

  7.00 – W intencji Szymona dziękczynno – błagalna o zdrowie, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej w 28 rocznicę urodzin.

  8.30 – W 35 rocznicę święceń kapłańskich ojca Bernarda dziękczynna z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – + Marian w 15 rocznicę śmierci, Józef, Wiktoria i Dariusz Skoczylas.

11.30 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

19.00 – + Janina i Antoni Przepiórka oraz Zmarli z rodzin Przepiórka i Chodoła.

 

21 maja 2023 r. – (niedziela) – VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 21).

  8.30 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla rodziny Grytów w 36 rocznicę ślubu.

10.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

(została odprawiona przez o. Bernarda – gwardiana klasztoru kazimierskiego w I dniu kapituły prowincjalnej – 22 maja – odbywanej w duchu dziękczynnienia za 400 lat jej istnienia)

10.00 – + Tadeusz Maciąg 21 rocznica śmierci, Janina i Władysław Maciąg oraz Władysława i Wojciech Wiejak.

11.30 – + Stanisław Szymański w 3 rocznicę śmierci.

19.00 – + Robert Czechowicz w 11 miesiąc po śmierci.

22 maja 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy 

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 22).

  8.00 – + Urszula i Mieczysław Osik.

19.00 – + Anna Danuta Godziszewska w 6 rocznicę śmierci.

23 maja 2023 r. (wtorek) – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu 

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 23).

8.00 – Dziękczynna i błagalna w intencji Franciszka o światło Ducha Świętego.

10.00 – W intencji dzieci pierwszokomunijnych (pielgrzymka)

19.00 – + Eugeniusz Potępa. 

24 maja 2023 r. (środa) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych 

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 24).

8.00 – W intencji Witolda Grzegorczyka o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej w dniu 4 urodzin.

19.00 – Dziękczynna za 40. lat małżeństwa Elżbiety i Janusza oraz błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata dla Rubinowych, Czcigodnych Jubilatów.

25 maja 2023 r. (czwartek)

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 25).

  8.00 – Do Najświętszego Dzieciątka Jezus o Boże błogosławieństwo dla Polski, dla jej synów   i córek, o duchową i moralną odnowę oraz pogłębienie wiary, nadziei i miłości dla naszego Narodu, a także o przyjęcie Najświętszego Dzieciątka Jezus do serc przez mieszkańców naszej parafii, miasta i gminy oraz całej Ojczyzny.

19.00 – + Helena Tusińska w 1 rocznicę śmierci oraz Zmarli z rodzin Kuflów, Tusińskich, Liszewskich i Nowaczków.

26 maja 2023 r. (piątek) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera 

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 26).

  8.00 – + Tadeusz, Janina Łazińscy w 14 rocznicę śmierci, Wacław i Stanisław Król.

19.00 – W intencji Zenona Kubisia z okazji 70 urodzin o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

27 maja 2023 r. (sobota) – wspomnienie Matki Bożej Królowej Apostołów 

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 27).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

16.00 – W intencji Haliny o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – W intencji Iwony i Leszka w 34 rocznicę małżeństwa o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.  

28 maja 2023 r. (niedziela)Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 28).

  8.30 – + Henryk i Marek Janicki w 8 rocznicę śmierci.

10.00 – + Jarosław Samcik w 14 rocznicę śmierci oraz Adam, Edward, Franciszka Samcik, Julia, Feliks i Ludwik Czapla.

11.30 – W intencji Wojciecha Kramek, który dzień wcześniej przystąpił do I Komunii Świętej o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego, aby wzrastał w mądrości i łasce u Boga i Ludzi oraz o opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz zbawienie wieczne dla zmarłych, a także o nowe powołania do Zakonu.

19.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

 

14 maja 2023 r. – (niedziela) – VI Niedziela Wielkanocna

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 14).

  8.30 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

10.00 – Za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej o szczęśliwy przebieg leczenia i powrót do zdrowia dla Anny.

10.00 – + Jan w 32 rocznicę śmierci, Marianna, Helena, Stanisław, Maria i Klara oraz Zmarli z rodziny Goliszków.

11.30 – Zofia, Władysław i Stefania Stateczni, Adam, Czesława i Adam Łopatkowie.

19.00 – + Aniela, Stanisław i Henryk Śliwa.

15 maja 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 15).

  8.00 – W intencji Agnieszki i Rafała w 10 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – + Feliksa Kaczor i Zofia Smyrgała.

16 maja 2023 r. (wtorek) – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i  męczennika

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 16).

  8.00 –  O odwrócenie skutków przekleństw oraz rozerwanie złych więzi spowodowanych grzechami w kolejnych pokoleniach w rodzinie Włodków, Lasotów, Kurysiów i Sudaków

10.00 – + Andrzej Czuryłowski (syn), rodzice Józef i Marianna, brat Lucjan, siostra Agnieszka oraz stryjowie Jan i Wojciech z rodziny Nader.

19.00 – + Zofia w 7 rocznicę śmierci i Eugeniusz Suszek, Regina i Ryszard Figura oraz Zmarli z rodzin Gorczyców i Nowaczków

17 maja 2023 r. (środa) – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 17).

  8.00 – W intencji Zofii i Bogusława w 37 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – W intencji Laury w 9 rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18 maja 2023 r. (czwartek) – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 18).

  8.00 – + Leokadia i Marian oraz Marianna Lasota, Janina i Jan Włodek.

19.00 – + Zofia Stelmach i Zofia Kozak oraz Zmarli z rodziny.

19 maja 2023 r. (piątek)

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 19).

  8.00 – + Agnieszka, Jan, Mieczysław, Stanisława i Marian z rodziny Sosików.

  8.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

19.00 – + Marianna Boruch 1 rocznicę śmierci.

20 maja 2023 r. (sobota) – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 20).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

19.00 – + Marianna Kwiatek w 25 rocznicę śmierci.

21 maja 2023 r. (niedziela)Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 21).

  8.30 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla rodziny Grytów w 36 rocznicę ślubu.

10.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

10.00 – + Tadeusz Maciąg 21 rocznica śmierci, Janina i Władysław Maciąg oraz Władysława i Wojciech Wiejak.

11.30 – + Stanisław Szymański w 3 rocznicę śmierci.

19.00 – + Robert Czechowicz w 11 miesiąc po śmierci.

 

7 maja 2023 r. – (niedziela) – V Niedziela Wielkanocna 

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 7).

  8.30 – + Joanna Skoczek, Agata, Edward i Piotr z rodziny Mokijewskich oraz Stanisław, Aniela i Wojciech z rodziny Wójcików.

  8.30 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 27).

10.00 – + Andrzej Chodoła w 20 rocznicę śmierci i Zmarłych z rodziny Chodoła i Przepiórka.

11.30 – Dziękczynna za 55 lat małżeństwa Czesławy i Tadeusza z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia dla szmaragdowych Jubilatów.

19.00 – + Agnieszka w 1 rocznicę śmierci i Bernard Boberscy, Franciszka i Franciszek Boberscy, Stanisława, Aleksander i Jan Bieniek.

8 maja 2023 r. (poniedziałek)uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 8).

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 28).

19.00 – O szczęśliwy przebieg leczenia i powrót do zdrowia dla Anny za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – + Stanisław Maciążek w dniu jego imienin.

9 maja 2023 r. (wtorek)

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 9).

  8.00 + Elżbieta Zamorowska (gr. 29).

10.00 – + Maria, Jadwiga i Adam z rodziny Grążewskich.

19.00 – + Edward w 48 rocznicę śmierci, Władysława, Jan, Katarzyna, Tadeusz, Ewa, Zofia, Józef, Helena i Feliks z rodziny Sosik oraz Jakub Czopek.

10 maja 2023 r. (środa)

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 10).

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 30).

19.00 – + Władysława i Stefan Saran, Jan, Wiesława, Barbara, Marian, Maria i Zdzisław.

11 maja 2023 r. (czwartek)

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 11).

  8.00 – o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski za wstawiennictwem Matki Bożej dla taty Jacka.

19.00 – W intencji Sylwii, Marcela, Kacpra, Damiana i Tomasza o zdrowie oraz o powrót Radosława do domu.

12 maja 2023 r. (piątek) – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 12).

  8.00 – + Irena Furtak oraz Janina, Stanisław i Kazimierz Cywka

19.00 – Dziękczynna z prośbą aby Pan Bóg raczył pobłogosławić Synowi i gospodarstwu, które prowadzi. (Intencja od jego Rodziców).

13 maja 2023 r. (sobota) – wspomnienie Najświętszej Dziewicy Maryi z Fatimy – rozpoczęcie nabożeństw fatimskich

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 13).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

19.00 – O zdrowie, potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Sylwii.

19.00 – + Zofia i Jan Kowalczyk w przededniu imienin.

14 maja 2023 r. (niedziela)VI Niedziela Wielkanocna

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 14).

  8.30 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

10.00 – Za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej o szczęśliwy przebieg leczenia i powrót do zdrowia dla Anny.

10.00 – + Jan w 32 rocznicę śmierci, Marianna, Helena, Stanisław, Maria i Klara oraz zmarli z rodziny Goliszków.

11.30 – + Zofia, Władysław i Stefania Stateczni, Adam, Czesława i Adam Łopatkowie.

19.00 – + Aniela, Stanisław i Henryk Śliwa.

 

30 kwietnia 2023 r. – (niedziela) – IV Niedziela Wielkanocna 

  7.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 20).

  8.30 – W intencji Bożeny i Andrzeja dziękczynna w 30 rocznicę sakramentu małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia dla perłowych Jubilatów.

10.00 – O zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Pawła Rogozy i jego Rodziców.

10.00 – + Krystyna w rocznicę śmierci i Edward Filiks.

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych oraz o nowe powołania do Zakonu.

18.00 – W intencji Edyty i Cezarego dziękczynna w 21 rocznicę sakramentu małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia.

1 maja 2023 r. (poniedziałek)wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, patrona Ludzi Pracy

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 1).

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 21).

19.00 – + Stanisław Sikora w 1 rocznicę śmierci i Zmarłych z rodzin Sikorów i Baryłków.

2 maja 2023 r. (wtorek) – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 2).

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 22).

10.00 – W intencji Ewy o zdanie matury i światło Ducha Świętego.

19.00 – + Władysława i Zofia Kuś.

3 maja 2023 r. (środa) – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki Rzeczypospolitej Polskiej (Święto państwowe rocznicy Konstytucji 3 Maja z 1791 roku)

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 3).

8.30 – + Teresa, Augustyn i Jerzy Góreccy.

10.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 23).

11.30 – W intencji Urszuli i Pawła w 26 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

19.00 – + Waldemar Rafalski.

4 maja 2023 r. (czwartek) – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 4).

  8.00 – Dziękczynna i błagalna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla Barbary i Jerzego oraz ich Dzieci i Wnuków

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 24).

19.00 – W intencji kapłanów o wytrwanie w powołaniu i świętość ich kapłańskiego życia, o odnalezienie się dla tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys swego powołania i kapłaństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5 maja 2023 r. (piątek) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 5).

  8.00 – + Waldemar Zdanowski

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 25).

19.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

6 maja 2023 r. (sobota) – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 6).

  7.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 26).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy, obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Jej Syna.

19.00 – + Stanisław Słotwiński (imieninowa).

7 maja 2023 r. (niedziela)

  7.00 – + Jakub Czopek (gr. 7).

  8.30 – + Joanna Skoczek, Agata, Edward i Piotr z rodziny Mokijewskich oraz Stanisław, Aniela i Wojciech z rodziny Wójcików.

  8.30 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 27).

10.00 – + Andrzej Chodoła w 20 rocznicę śmierci i Zmarłych z rodziny Chodoła i Przepiórka.

11.30 – Dziękczynna za 55 lat małżeństwa Czesławy i Tadeusza z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia dla szmaragdowych Jubilatów.

19.00 – + Agnieszka w 1 rocznicę śmierci i Bernard Boberscy, Franciszka i Franciszek Boberscy, Stanisława, Aleksander i Jan Bieniek.

 

23 kwietnia 2023 r. – (niedziela) – III Niedziela Wielkanocna 

  7.00 – + Eugeniusz Potępa.

  8.30 – Dziękczynna i błagalna o światło i dary Ducha Świętego dla Franciszka.

  8.30 – + Katarzyna i Ludwik Kuzioła, Helena, Stanisław i Jerzy Czopek w rocznicę śmierci oraz Helena Kozak.

10.00 – W intencji Marii i Stanisława dziękczynna za 50 lat małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia.

11.30 – + Regina w 1 rocznicę śmierci i Ryszard Figura, Zofia i Eugeniusz Suszek.

11.30 – Chrzest: Nikola Czubińska

18.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.13).

24 kwietnia 2023 r. (poniedziałek) – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski

  7.00 – + Leokadia i Marian Lasota, Zofia i Jan Pałka.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.14).

18.00 – W intencji Agaty i Adama dziękczynna w 2 rocznicę sakramentu małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia.

25 kwietnia 2023 r. (wtorek) – święto św. Marka Ewangelisty

  7.00 – O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Agnieszki.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.15).

10.00 – + Czesława i Henryk Czarneccy i zmarli z rodziny Czarneckich i Drągów.

18.00 – Do Najświętszego Dzieciątka Jezus w Tajemnicy Bożego Wcielenia w intencji Dobroczyńców Klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Dzieciątka Jezus nad nimi, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Wcielonego Słowa.

26 kwietnia 2023 r. (środa)

  7.00 – + Zmarli z rodzin Ciecielągów i Skoniecznych oraz Władysława Stypuła-Barczak.

  8.00 – W intencji Zbigniewa w 80 rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 –  + Elżbieta Zamorowska (gr.16).

18.00 – Dziękczynna i błagalna w intencji Teresy Marii i Stanisława w 55 rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i dalszą opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla czcigodnych Jubilatów.

27 kwietnia 2023 r. (czwartek)

  7.00 – + Wiesława Stankiewicz.

  8.00 – + Elżbieta Pawłowska.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.17).

18.00 – + Helena i Kazimierz Michta, Teresa, Mieczysław i Alojzy Rejniak.

28 kwietnia 2023 r. (piątek)

  7.00 – Dziękczynno-błagalna w intencji Sybilli i Jacka Andrzejewskich na jubileusz 25-lecia małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.18).

18.00 – O zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Sylwii.

29 kwietnia 2023 r. (sobota) – święto św. Katarzyny ze Sieny

  7.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.19).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – W intencji Iwony w 50 rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

30 Kwietnia 2023 r. (niedziela)

  7.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.20).

  8.30 – W intencji Bożeny i Andrzeja dziękczynna w 30 rocznicę sakramentu małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia.

10.00 – O zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Pawła Rogozy i jego Rodziców.

10.00 – + Krystyna w rocznicę śmierci i Edward Filiks.

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych oraz o nowe powołania do Zakonu.

18.00 – W intencji Edyty i Cezarego dziękczynna w 21 rocznicę sakramentu małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, światło i dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia.

 

16 kwietnia 2023 r. – (niedziela) – Niedziela Bożego Miłosierdzia 

  7.00 – + Zofia i Jan Janiccy i Stanisław Maciążek.

  8.30 – + Ewa Zagożdżon i Stanisław Rodzik w 18 rocznicę śmierci.

10.00 – + Celina w 27 rocznicę śmierci, Feliksa, Karolina, Stefan i Tomasz z rodziny Kaczor.

11.30 – W intencji Rodzin Jana i Jacka Próchniaków o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej z podziękowaniem od klasztoru.

11.30 – + Teresa w 14 rocznicę śmierci i Jan Adamczyk oraz zmarłych z Rodziny.

18.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.6).

17 kwietnia 2023 r. (poniedziałek)

   7.00 – O Boże błogosławieństwo, Boże Miłosierdzie i pełnienie woli Bożej w życiu pewnej osoby.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.7).

18.00 – + Weronika i Franciszek Karysiów.

18 kwietnia 2023 r. (wtorek)

   7.00 – + Robert, Stanisław, Zofia, Stefan z rodziny Basoniów, Helena, Wacław, Roman i Michał z rodziny Liszewskich.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.8).

10.00 – + Celina Kowalczyk

18.00 – + Kazimiera Czarnota.

19 kwietnia 2023 r. (środa)

  7.00 – W intencji o nawrócenie i łaskę spowiedzi dla męża Krzysława Jędrzejczak

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr. 9).

18.00 – O łaskę zdrowia dla Mikołaja.

20 kwietnia 2023 r. (czwartek)

  7.00 – O zdrowie i opiekę Boża dla męża Józefa, o łaskę uzdrowienia z choroby alkoholowej i wytrwałość by mógł żyć jeszcze w trzeźwości.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.10).

18.00 – O opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Patrycji i pomyślne zdanie egzaminów.

21 kwietnia 2023 r. (piątek)

  7.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.11).

18.00 – + Robert Czechowicz.

18.00 – + Joanna i Bogusława Kubiś.

22 kwietnia 2023 r. (sobota)

  7.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.11).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – W intencji Anny i Stanisława dziękczynna za 40 lat małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – + Jan i Genowefa Mokijewski, Marianna i Jan Sztanke, Lucyna i Jerzy Chlipalski.

23 Kwietnia 2023 r. (niedziela) III Niedziela Wielkanocna

  7.00 – + Eugeniusz Potępa.

  8.30 – + Katarzyna i Ludwik Kuzioła, Helena, Stanisław i Jerzy Czopek w rocznicę śmierci oraz Helena Kozak.

  8.30 – Dziękczynna i błagalna o światło i dary Ducha Świętego dla Franciszka.

10.00 – W intencji Marii i Stanisława dziękczynna za 50 lat małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej na dalsze lata życia.

11.30 – + Regina w 1 rocznicę śmierci i Ryszard Figura, Zofia i Eugeniusz Suszek.

18.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.11).

 

9 kwietnia 2023 r. – (niedziela) – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 

  6.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  8.30 – + Janusz Kuzioła w 5 rocznicę śmierci.

  8.30 – + Michalina i Julian oraz zmarli z rodziny Wawrzyckich, Jan i Janina oraz zmarli z rodziny Urbanów.

10.00 – + Józef Wawer, Sabina, Józef i Wiesław Kowalscy oraz Marianna i Franciszek Zakiewicz.

11.30 – + Stanisław Napierała w 1 rocznicę śmierci oraz Zmarłych z rodzin Napierała i Tuchołka.

18.00 – O łaskę szczęśliwego zdania egzaminu maturalnego, światło Ducha Świętego i zdrowie dla Szymona.

10 Kwietnia 2023 r. (poniedziałek)Poniedziałek Wielkanocny

  7.00 – O szczęśliwą operację oka dla Grażyny.

  8.30 – W intencji Renaty i Bernarda oraz ich synów Tomasza i Roberta z ich Rodzinami o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – W intencji Iwony i Henryka w 26 rocznicę ślubu oraz w intencji Kamila w 25 rocznicę urodzin o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – + Maria Łazińska w 6 miesiąc po śmierci, Mieczysław i Krystyna Pawłowscy.

11.30 – W intencji Ewy i Mieczysława dziękczynna za 50 lat małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

11.30 – W intencji Sary dziękczynna z okazji pierwszej rocznicy urodzin, z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – + Elżbieta Cielas w 10 rocznicę śmierci.

11 kwietnia 2023 r. (wtorek) Wtorek w oktawie  Wielkanocy

  7.00 – O błogosławieństwo Boże i opiekę nad rodzinami personelu medycznego oddziału zakaźnego w Puławach.

  8.00 – W intencji Aleksandra o dobre wyniki badań i powrót do zdrowia.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.1).

10.00 – + Józefa Szczygielska.

18.00 – W intencji Jadwigi i Kazimierza dziękczynna za 50 lat małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

12 kwietnia 2023 r. (środa) Środa w oktawie  Wielkanocy                                          

  7.00 – + Za spokój duszy śp. Duszy Feliksy.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.2).

18.00 – + Stanisław Mintura, Adela i Alfred.

13 kwietnia 2023 r. (czwartek) Czwartek w oktawie Wielkanocy

  7.00 – O Boże miłosierdzie, błogosławieństwo i pełnienie woli Bożej w życiu pewnej osoby

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.3).

18.00 – W intencji Karoliny i Bronisława w 10 rocznicę małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

14 kwietnia 2023 r. (piątek) Piątek w oktawie Wielkanocy

  7.00 – + Jadwiga i Bolesław Maciąg.

  8.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.4).

18.00 – O zdrowie dla Agnieszki Sowińskiej oraz Adriana i Marii Wiśniowskich.

15 kwietnia 2023 r. (sobota) Sobota w oktawie Wielkanocy

  7.00 – Elżbieta Zamorowska (gr.5).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – + Robert, Stefan, Aleksandra, Genowefa, Władysław i Zygmunt z rodziny Czechowicz oraz Zofia, Bronisław i Stanisław z rodziny Stochmal.

18.00 – W intencji Krystyny Lichota w 70 rocznicę urodzin dziękczynna o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

16 Kwietnia 2023 r. (niedziela)Niedziela Miłosierdzia Bożego

  7.00 – + Zofia i Jan Janiccy i Stanisław Maciążek.

  8.30 – + Ewa Zagożdżon i Stanisław Rodzik w 18 rocznicę śmierci.

10.00 – + Celina w 27 rocznicę śmierci, Feliksa, Karolina, Stefan i Tomasz Kaczor.

11.30 – W intencji Rodzin Jana i Jacka Próchniaków o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej z podziękowaniem od klasztoru.

11.30 – + Teresa w 14 rocznicę śmierci i Jan Adamczyk oraz Zmarłych z rodziny.

18.00 – + Elżbieta Zamorowska (gr.6).

 

2 kwietnia 2023 r. – (niedziela) – Niedziela Palmowa 

  7.00 – + Jarosław Waś w 15 rocznicę śmierci.

  8.30 – W intencji Mateusza oraz Justyny i Konrada a także ich dzieci Oli, Patryka i Huberta o dalsze błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – + Marian Zabiegły w 2 rocznicę śmierci.

11.30 – + Celina w 1 rocznicę śmierci, Marian w 30 rocznicę śmierci i Wiesław Śmich.

18.00 – + Wanda, Stanisław i Jerzy z rodziny Miturów.

3 kwietnia 2023 r. (poniedziałek) Wielki Poniedziałek

  7.00 – O łaskę zdrowia dla Krzysztofa.

  8.00 – + Waldemar Rafalski.

18.00 – + Anna Czupy-Raj od koleżanek Doroty, Elżbiety i Magdaleny z Dobrego.

4 kwietnia 2023 r. (wtorek) Wielki Wtorek

  7.00 – + Jan Bartoś.

  8.00 – + Jan i Eugenia Szczygielscy.

18.00 – + Józef, Marianna, Danuta i Ewa Kośmińscy, Jan i Helena Nowakowscy.

 5 kwietnia 2023 r. (środa) Wielka Środa 

  7.00 – W intencji Aleksandry Łukasiewicz o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 –  O zdrowie i opiekę dla całej Rodziny.

18.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

6 kwietnia 2023 r. (czwartek) Wielki Czwartek. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i Procesja do Ciemnicy.

18.00 – W intencji kapłanów o wytrwanie w powołaniu i świętość ich kapłańskiego życia, o odnalezienie się dla tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys swego powołania i kapłaństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

18.00 – Propria o. Bernarda – w intencji rodziców Marii i + Eugeniusza.

18.00 – Propria o. Rafała – w intencji rodziców Małgorzaty i Stefana.

7 kwietnia 2023 r. (piątek) Wielki Piątek Męki Pańskiej.

18.00 Liturgia wielkopiątkowa ku czci Męki Pańskiej – Procesja i leżenie krzyżem celebransa, Czytanie Pasji, Kazanie pasyjne, Modlitwa Kościoła, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i Procesja do Bożego Grobu. Rozpoczęcie czyli I dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Gorzkie Żale – 3 części.

8 kwietnia 2023 r. (sobota) Wielka Sobota. Liturgia Wigilii Paschalnej

18.00 – O błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej w intencji Brata Ryszarda z okazji niedawnych imienin.

18.00 – O zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Sylwii.

18.00 – Propria o. Franciszka – w intencji rodziców + Emilii i Józefa.

9 Kwietnia 2023 r. (niedziela)Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  6.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  8.30 – +Janusz Kuzioła w 5 rocznicę śmierci.

  8.30 – + Michalina i Julian oraz zmarli z rodziny Wawrzyckich, Jan i Janina oraz zmarli z rodziny Urbanów.

10.00 – + Józef Wawer, Sabina, Józef i Wiesław Kowalscy oraz Marianna i Franciszek Zakiewicz.

11.30 – + Stanisław Napierała w 1 rocznicę śmierci oraz Zmarłych z rodzin Napierałów i Tuchołka.

18.00 – O łaskę szczęśliwego zdania egzaminu maturalnego, światło Ducha Świętego i zdrowie dla Szymona.

 

26 marca 2023 r. (niedziela)V Niedziela Wielkiego Postu 

  7.00 – + Henryk i Marek Janiccy.

  8.30 – W intencji Marty i Mateusza o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej pani Kazimierskiej.

10.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 26).

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych oraz o nowe powołania do Zakonu

18.00 – + Barbara Pyra w 14 rocznicę śmierci i Adam Pyra w 12 rocznicę śmierci.

27 marca 2023 r. (poniedziałek) dzień powszedni 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 27).

  8.00 – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla córki Katarzyny oraz całej rodziny i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Hanny i Jarosława z okazji urodzin.

18.00 – + Władysław, Irena i Jerzy Opoka. 

28 marca 2023 r. (wtorek) dzień powszedni 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 28).

  8.00 – + Władysław, Stanisława, Antoni, Marianna, Paweł i Antonina oraz zmarli z rodzin Wolskich i Marków .

18.00 – W intencji Danuty z okazji urodzin o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej. 

29 marca 2023 r. (środa) dzień powszedni  

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 29).

  8.00 – W intencji Aleksandry Łukasiewicz o łaskę zdrowia z wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – + Aleksander i Marianna Nowakowscy. 

30 marca 2023 r. (czwartek) dzień powszedni 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 30).

  8.00 – + Za zmarłych z rodziny Brennenstuhl (czytaj Brennensztul)

18.00 – O powrót do zdrowia dla Doroty Barszcz i Kazimiery Czarnoty.

31 marca 2023 r. (piątek) dzień powszedni 

  7.00 – O łaskę wiary, nawrócenie i światło Ducha Świętego dla syna.

  8.00 – + Alina, Stanisław, Adam Zawadzcy, Józefa i Józef Wysmulscy, Ewa i Edward Łada.

18.00 – O zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Sylwii.

1 marca kwietnia 2023 r. (sobota) dzień powszedni 

  7.00 – + Czesław, Zbigniew, Leon i Marianna z rodziny Lisów.

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy, obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Jej Syna.

18.00 – W intencji Ewy o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla niej oraz Córki z Mężem i Dziećmi. 

 2 kwietnia 2023 r. (niedziela)Niedziela Palmowa 

  7.00 – + Jarosław Waś w 15 rocznicę śmierci.

  8.30 – W intencji Mateusza, Oli, Patryka, Huberta o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – + Marian Zabiegły 2 rocznica śmierci.

11.30 – + Celina 1 rocznica śmierci, Marian 30 rocznica śmierci i Wiesław Śmich..

18.00 – + Wanda, Stanisław i Jerzy z rodziny Miturów.

 

19 marca 2023 r. (niedziela)IV Niedziela Wielkiego Postu

   7.00 – + Barbara w 13 rocznicę śmierci.

  8.30 – W intencji brata Józefa Staszewskiego o zdrowie i potrzebne łaski.

10.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 19).

11.30 – + Józefa, Adela i Wacław Zakiewicz, Maria, Alfreda i Wawrzyniec Skwarek.

18.00 – + Józef Kubiś (imieninowa).

20 marca 2023 r. (poniedziałek) uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 20).

  8.30 – + Józefa i Jan Bednarscy.

10.00 – + Wacław Kobiałka w 14 rocznicę śmierci, Waleria i Stanisław oraz zmarli z rodziny Kobiałków

18.00 – + Krystyna i Tadeusz Doraczyńscy, Zofia i Władysław Mańkowscy.

 21 marca 2023 r. (wtorek) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 21).

  8.00 – + Michał i Feliksa Szymanek, Marian Murat.

18.00 – + Robert Czechowicz w 9 miesiąc po śmierci.

 22 marca 2023 r. (środa) dzień powszedni 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 22).

  8.00 – W intencji Aleksandry Łukasiewicz o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – + Józef Makulus w 11 rocznicę śmierci, Teresa, Aniela, Grzegorz i Franciszek z rodziny Makulus.

 23 marca 2023 r. (czwartek) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 23).

  8.00 – + Hanna, Roman i Grzegorz Zawadzińscy.

  8.00 – Dziękczynno – błagalna w intencji Franciszka o światło i dary Ducha Świętego

18.00 – + Eugeniusz Potępa.

24 marca 2023 r. (piątek) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 24).

  8.00 – + Jerzy Wajs.

18.00 – + Elżbieta Uściłowska w 4 rocznicę śmierci.

25 marca lutego 2023 r. (sobota) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 25).

  8.30 – Do Najświętszego Dzieciatka Jezus.

10.00 – W intencji Bernardy w 60 urodziny o zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

11.30 – + Marianna i Stefan Kwiatek, Apolonia i Czesław Szymczyk..

18.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

  26 marca 2023 r. (niedziela)V Niedziela Wielkiego Postu

  7.00 – + Henryk i Marek Janiccy.

  8.30 – Do Najświętszego Dzieciątka Jezus o Boże błogosławieństwo dla Polski, dla jej synów i córek, o duchową i moralną odnowę oraz pogłębienie wiary, nadziei i miłości dla naszego Narodu, a także o przyjęcie Najświętszego Dzieciątka Jezus do serc przez mieszkańców naszej parafii, miasta i gminy oraz całej Ojczyzny.

10.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 26).

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych oraz o nowe powołania do Zakonu

18.00 – + Barbara Pyra w 14 rocznicę śmierci i Adam Pyra w 12 rocznicę śmierci.

 

12 marca 2023 r. (niedziela) – III Niedziela Wielkiego Postu 

  7.00 – Przebłagalna za grzechy całej rodziny.

  8.30 – + Urszula i Tadeusz Baryłka, Władysław i Celina Pacocha, Stanisław Sikora i Zenon Dobrowolski.

10.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 12).

11.30 – + Krystyna i Edward Filiks w przededniu imienin obojga.

11.30 – + Maria, Henryk, Jan i Jerzy Maciąg oraz Bolesław Maciejczyk.

18.00 – + Roman Sobieszek.

13 marca 2023 r. (poniedziałek) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 13).

  8.00 – O szczęśliwą operację dla Antoniego i powrót do zdrowia z wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej

18.00 – + Józefa i Edmund Góreccy, Jadwiga i Bolesław Załuscy oraz Zmarli z rodziny.

14 marca 2023 r. (wtorek) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 14).

  8.00 – + Marianna i Ryszard Kajak w rocznicę śmierci.

18.00 – O łaskę pojednania z Panem Bogiem, udaną operację i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Czesława oraz o łaskę pojednania z Panem Bogiem i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Andrzeja.

15 marca 2023 r. (środa) dzień powszedni  

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 15).

  8.00 – W intencji Aleksandry Łukasiewicz o łaskę zdrowia z wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

18.00 – + Wanda Trabert w 2 rocznicę śmierci.

16 marca 2023 r. (czwartek) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 16).

  8.00 – + Sławomir Szymański 2 rocznica śmierci.

18.00 – + Józef Stelmach i zmarłych z rodzin Stelmachów, Kubisiów i Kozaków.

17 marca 2023 r. (piątek) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 17).

  8.00 – O zdrowie i potrzebne łaski dla Agnieszki Sowińskiej, Adriana i Marii Wiśniowskich.

18.00 – + Marianna i Józef Kubiś Władysława i Franciszek Rodzik.

18 marca lutego 2023 r. (sobota) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 18).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – + Władysław Biliński.

19 marca 2023 r. (niedziela)III Niedziela Wielkiego Postu

  7.00 – + Barbara w 13 rocznicę śmierci.

  8.30 – W intencji brata Józefa Staszewskiego o zdrowie i potrzebne łaski.

10.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 19).

11.30 – + Józefa, Adela i Wacław Zakiewicz, Maria, Alfreda i Wawrzyniec Skwarek.

18.00 – + Józef Kubiś (imieninowa).

 

5 marca 2023 r. (niedziela) – II Niedziela Wielkiego Postu 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 5).

  8.30 – W intencji Michała z okazji 22 urodzin, z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – O szczęśliwe rozwiązanie dla Anny oraz błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla matki i dziecka.

11.30 – Dziękczynna za ocalenie życia oraz o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej w tajemnicy Jej Nieustającej Pomocy aby uprosiła łaskę zdrowia duszy i ciała oraz światło i dary Ducha Świętego dla Doroty, Sławka i Personelu medycznego.

11.30 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Rodziny oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Anny Górskiej.

18.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

18.00 – + Zofia Kowalska od o. Bernarda z wdzięcznością za życzliwość, wieloraką pomoc i wspólne pielgrzymowanie.

6 marca 2023 r. (poniedziałek) dzień powszedni 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 6).

  8.00 – + Alicja Sochalska.

18.00 – Przez orędownictwo Matki Bożej Pani Kazimierskiej w intencji dziękczynnej za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże dla Jolanty, Wojciecha i Sebastiana. 

7 marca 2023 r. (wtorek) dzień powszedni 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 7).

  8.00 – + Czesława i Stefan Gąska.

18.00 – O łaskę uzdrowienia, światło i dary Ducha Świętego oraz dalszą opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Antoniego.

8 marca 2023 r. (środa) dzień powszedni                                             

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 8).

  8.00 – + Irena i Henryk Kubiak.

18.00 – + Zofia Kubiś w 1 rocznicę śmierci, Radosław Kubiś w rok i 7 miesięcy od śmierci.

9 marca 2023 r. (czwartek) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 9).

  8.00 – + Kazimierz Pieleszek w 33 rocznicę śmierci i Bogumiła Pieleszek w 31 rocznicę śmierci.

18.00 – + Władysław Suszek oraz zmarłych z rodzin Suszków i Maciągów.

10 marca 2023 r. (piątek) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr.10).

  8.00 – + Czesława w 10 rocznicę śmierci i Aleksander Nowosad, Kazimiera i Czesław Łojko, Julia i Piotr Nowosad oraz Jerzy Nowosad.

18.00 – + Artur i Jan Leśniak oraz Sabina, Tadeusz, Ludwika i Ignacy Czarnota.

11 marca lutego 2023 r. (sobota) dzień powszedni

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 11).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – Dziękczynno – błagalna o dary Ducha Świętego dla Bożeny i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

12 marca 2023 r. (niedziela)II Niedziela Wielkiego Postu

  7.00 – Przebłagalna za grzechy całej rodziny.

  8.30 – + Urszula i Tadeusz Baryłka, Władysław i Celina Pacocha, Stanisław Sikora i Zenon Dobrowolski.

10.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 12).

11.30 – + Krystyna i Edward Filiks w przededniu imienin obojga.

11.30 – + Maria, Henryk, Jan i Jerzy Maciąg oraz Bolesław Maciejczyk.

18.00 – + Roman Sobieszek.

 

26 lutego 2023 r. (niedziela) – I Niedziela Wielkiego Postu 

  7.00 – Dziękczynna w 39 rocznicę sakramentu małżeństwa Anny i Ryszarda z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i siły potrzebne do prowadzenia gospodarstwa oraz o opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Jubilatów i całej Rodziny.

  8.30 – + Ewa Sosik w 41 rocznicę śmierci.

10.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 26).

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych oraz o nowe powołania do Świeckiego Zakonu Franciszkańskiego.

18.00 – + Czesława Bzowska (urodzinowa)

27 lutego 2023 r. (poniedziałek) dzień powszedni

  7.00 – + Zofia, Kazimierz, Edward i Zbigniew Wojtalik oraz Henryka Łyszcz.

  8.00 – + Jan i Józefa Bednarscy

  8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 27).

18.00 – + Celina Sasin. 

28 lutego 2023 r. (wtorek) dzień powszedni

  7.00 – O błogosławieństwo Boże, zdrowie i siły oraz opiekę Matki Bożej w czasie pielgrzymki do Ziemi Świętej, a także o duchowe owoce rekolekcji w drodze i szczęśliwy powrót do domu dla Donaty.

  8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 28).

18.00 – + Roman Sobieszek w 1 rocznicę śmierci ( imieninowa). 

1 marca 2023 r. (środa) dzień powszedni                                           

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 1).

  8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 29).

18.00 – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Przemysława, Małgorzaty i Ryszarda oraz o dar potomstwa dla Małżonków za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej. 

2 marca 2023 r. (czwartek) dzień powszedni 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 2).

  8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 30).

18.00 – W intencji kapłanów o wytrwanie w powołaniu i świętość ich kapłańskiego życia, o odnalezienie się dla tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys swego powołania i kapłaństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3 marca 2023 r. (piątek) dzień powszedni 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 3).

  8.00 – Dziękczynna i błagalna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla Barbary i Jerzego oraz ich Dzieci i Wnuków.

18.00 – O uzdrowienie i błogosławieństwo Boże dla rodziny oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

4 marca lutego 2023 r. (sobota) święto Św. Kazimierza, królewicza 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 4).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

12.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy, obelgi i zniewagi, które ranią Jej Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Jej Syna.

18.00 – + Maria i Aleksander Świątek. 

5 marca 2023 r. (niedziela)II Niedziela Wielkiego Postu 

  7.00 – + Leokadia Dymek (gregorianka nr. 5).

  8.30 – W intencji Michała z okazji 22 urodzin, z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

10.00 – O szczęśliwe rozwiązanie dla Anny oraz błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla matki i dziecka.

11.30 – Dziękczynna za ocalenie życia oraz o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej w tajemnicy Jej Nieustającej Pomocy aby uprosiła łaskę zdrowia duszy i ciała oraz światło i dary Ducha Świętego dla Doroty, Sławka i Personelu medycznego.

11.30 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Rodziny oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Anny Górskiej.

18.00 – + Krzysztof i Tadeusz Kuna, Lucyna i Jerzy Chlipalscy.

18.00 – + Zofia Kowalska od o. Bernarda z wdzięcznością za życzliwość, wieloraką pomoc i wspólne pielgrzymowanie.

 

19 lutego 2023 r. (niedziela) – VII Niedziela Zwykła 

  7.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski i błagalna z prośbą o szczęśliwy powrót do zdrowia dla Ani oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla niej, jej męża Radosława dla Zuzi, Natalii, Przemka i Marka oraz Rodziców.

  8.30 – + Adam Samcik w 23. rocznicę śmierci, Jarosław, Edward i Franciszek Samcik oraz Julia, Feliks i Ludwik Czapla.

10.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 19).

11.30 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

18.00 – + Marianna Kwiatek (w 100. rocznicę urodzin – ipsa die).

20 lutego 2023 r. (poniedziałek) dzień powszedni

  7.00 – W intencji Mirosława o zdrowie i rozwiązanie zaistniałych problemów przez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Kazimierskiej i św. Antoniego.

  8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 20).

18.00 – + Zofia Skrzeczkowska w drugi miesiąc po śmierci.

21 lutego 2023 r. (wtorek) – wspomnienie św. Piotra Damiani, biskupa i doktora Kościoła

  7.00 – W intencji Panu Bogu wiadomej.

  8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 21).

18.00 – + Robert Czechowicz w ósmy miesiąc po śmierci.

22 lutego 2023 r. (środa) Popielec                                             

  7.00 – + Otylia, Lucjan i Sławomir Kobeszko.

  8.30 – + Helena i Czesław Walencik, Zofia, Antonii Jerzy Grabczak.

10.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 22).

11.30 – W intencji Panu Bogu wiadomej.

18.00 – + Wacław Piękoś w 11 rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodziny Piękosiów i Skoczów

23 lutego 2023 r. (czwartek) wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

  7.00 – + Eugeniusz Potępa.

  8.00 – Dziękczynno – błagalna w intencji Franciszka o światło i dary Ducha Świętego.

  8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 23).

18.00 – W intencji Dobroczyńców klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących oraz dar życia wiecznego dla zmarłych.

24 lutego 2023 r. (piątek) Piątek po Popielcu

  7.00 – W intencji Agnieszki z okazji urodzin, o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej.

  8.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 24).

18.00 – + Stanisław Słotwiński w 9 rocznicę śmierci.

25 lutego 2023 r. (sobota) Sobota po Popielcu

  7.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 25).

  8.00 – W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Tajemnicy Zwiastowania NMP i Bożego Wcielenia.

18.00 – + Irena, Jan Kocot, Aleksandra, Jan i Henryk Kubiś.

18.00 – Do Najświętszego Dzieciątka Jezus w Tajemnicy Bożego Wcielenia w intencji Dobroczyńców Klasztoru i Sanktuarium o błogosławieństwo Dzieciątka Jezus nad nimi, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Wcielonego Słowa.

26 lutego 2023 r. (niedziela)I Niedziela Wielkiego Postu

  7.00 – Dziękczynna w 39 rocznicę sakramentu małżeństwa Anny i Ryszarda z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i siły potrzebne do prowadzenia gospodarstwa, a także o opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla Jubilatów oraz całej Rodziny.

  8.30 – + Ewa Sosik w 41 rocznicę śmierci.

10.00 – + Bolesław Waś (Msza gregoriańska nr. 26).

11.30 – W intencji członków miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Pani Kazimierskiej dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych oraz o nowe powołania do Zakonu.

18.00 – + Czesława Bzowska (urodzinowa)

Resize text-+=