OGŁOSZENIA

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową świętego Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowennowe będą po Mszy o 8.00 i 18.00.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana.

we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

czwartek – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W kaplicy bocznej znajduje się jej w ostatnim czasie odnowiony obraz.

 1. W sobotę 1 października rozpoczynamy o 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Jest to również I sobota miesiąca. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z nabożeństwem fatimskim. Kolejne cząstki Różańca z rozważaniem wybranej tajemnicy będą odmawiane po Mszy o 8.00 i 12.00 oraz na nabożeństwie o godz. 17.00.
 2. Dziś jesteśmy zaproszeni na godz. 14.00 do Wikarówki na konferencję „Okruchy wspomnień. Okupacja na Puławskim Powiślu w czasie II wojny światowej.”
 3. W czwartek swoje święto patronalne będzie przeżywał o. Rafał Rudziński, nasz współbrat. Składamy mu najlepsze życzenia imieninowe i polecamy go Waszej pamięci modlitewnej. Zapraszamy szczególnie w tym dniu o godz. 7.00, kiedy będzie sprawowana Msza św. w jego intencji.
 4. W następną niedzielę wystąpi w naszym Sanktuarium ks. Atilla Hontidyrektor i dyrygent  Archidiecezjalnego Chóru Chłopieco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Skieruje do nas słowo Boże oraz będzie miał krótkie koncerty po Mszach świetych. Bardzo prosimy pozostać na tych koncertach.
 5. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość niedzielny.
 6. Czcigodnym Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask oraz opieki Najświętszej Dziewicy. Polecamy ich we Mszach nowennowych do Matki Bożej Pani Kazimierskiej w soboty o godz. 8.00 i zachęcamy ich wraz z bliskimi do uczestnictwa w nich.

o. Bernard Potępa OFM – kustosz Sanktuarium

XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

 1. Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie w naszym kościele. Obecnie są prowadzone prace związane z usunięciem zawilgocenia i zagrzybienia w dolnych partiach ścian kościoła i kaplic bocznych oraz pomalowaniem jego ścian bocznych i kaplic.
 2. Wciąż przypominamy, że od 1 września Msza święta wieczorna jest odprawiana o godz. 18.00. Adoracja rozpoczyna się o 17.00 i Różaniec o 17.30. Zawsze zapraszamy na te msze i nabożeństwa.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera.

we wtorek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

w środę – święto świętego Mateusza Apostoła.

w piątek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 1. W sobotę 24 września odbędzie się V Męskie Oblężenie Jasnej Góry i jednocześnie rozpoczęcie pielgrzymki Rodzin i Małżeństw, która potrwa do niedzieli. Zachęcamy mężczyzn, małżeństwa i rodziny do pielgrzymki w tym czasie. Na pielgrzymkę można się zapisać w zakrystii fary kazimierskiej.
 2. Parafia kazimierska wciąż prosi obojga rodziców by zapisywali w kancelarii dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. i młodzież z klas VII do sakramentu bierzmowania.
 3. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość niedzielny.
 4. Czcigodnym Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask oraz opieki Najświętszej Dziewicy. Polecamy ich we Mszach nowennowych do Matki Bożej Pani Kazimierskiej w soboty o godz. 8.00 i zachęcamy ich wraz z bliskimi do uczestnictwa w nich.

o. Bernard Potępa OFM – kustosz Sanktuarium

XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

 1. Przypominamy, że obecnie Msza święta wieczorna jest odprawiana o godz. 18.00. Adoracja rozpoczyna się o 17.00 i Różaniec o 17.30. Wciąż zapraszamy na te msze i nabożeństwa.
 2. 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi Panny. 339 rocznica chwalebnej Wiktorii Wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego i polskiego rycerstwa.

we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U nas program mszy świąteczny czyli msze będą sprawowane o 7.00, 8.30 i 10.00 i wieczorna o 18.00.

czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

w sobotę – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.

 1. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie w naszym kościele. Obecnie są prowadzone prace związane z usunięciem zawilgocenia i zagrzybienia w dolnych partiach ścian kościoła i kaplic bocznych oraz pomalowaniem jego ścian bocznych i kaplic.
 2. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość niedzielny.
 3. Czcigodnym Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask oraz opieki Najświętszej Dziewicy. Polecamy ich we Mszach nowennowych do Matki Bożej Pani Kazimierskiej w soboty o godz. 8.00 i zachęcamy ich wraz z bliskimi do uczestnictwa w nich.

o. Bernard Potępa OFM – kustosz Sanktuarium

XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Zapraszamy do pozostania po Mszy świętej na nabożeństwie eucharystycznym. Ponieważ nie ma kazania w czasie Mszy to tym bardziej treść rozważań zastępuje homilię.
 2. W Wąwolnicy trwa odpust ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Szczegóły na plakatach.
 3. Przypominamy, że obecnie msze wieczorne w naszym Sanktuarium są odprawiana o godz. 18.00. Adoracja rozpoczyna się o 17.00 i Różaniec o 17.30. Zapraszamy na te msze i nabożeństwa.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Dziewicy Maryi. U nas program  świąteczny czyli msze będą sprawowane o 7.00, 8.30 i 10.00 i wieczorna o 18.00.

w piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Członkowie FZŚ mogą zyskać odpust zupełny.

 1. Przepraszamy za utrudnienia, gdyż są prowadzone prace remontowe związane z usunięciem zawilgocenia i zagrzybienia w dolnych partiach ścian kościoła i kaplic bocznych oraz pomalowaniem jego ścian bocznych i kaplic.
 2. Jeśli ktoś z uczestników mszy św. źle się poczuje to prosimy aby udał się po wodę do zakrystii lub do kuchni. Jeżeli zaś 66aaktoś nagle potrzebuje skorzystać z WC prosimy powiadomić brata Ryszarda w zakrystii aby udostępnił toaletę.
 3. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość niedzielny.
 4. Fara zaprasza na codzienne prezentacje organowe o godz. 13.00.
 5. Parafia prosi obojga rodziców by zapisywali w kancelarii dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. i młodzieży z klas VII do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie obejmuje cykl dwuletni. Zapisu dokonują zawsze oboje rodzice.
 6. Czcigodnym Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask oraz opieki Najświętszej Dziewicy. Polecamy ich we Mszach nowennowych do Matki Bożej Pani Kazimierskiej w soboty o godz. 8.00 i zachęcamy ich wraz z bliskimi do uczestnictwa w nich.

o. Bernard Potępa OFM – kustosz Sanktuarium

Resize text-+=