Jubileuszowy Kalendarz Franciszkański

W zakrystiach klasztorów Franciszkanów (OFM) Prowincji Matki Bożej Anielskiej jest do nabycia ścienny Jubileuszowy Kalendarz na rok 2022. Inicjatorem jego wydania, a zarazem autorem projektu i opracowania treści jest o. Bernard Potępa OFM – Gwardian Klasztoru  Franciszkanów (OFM) w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

W kalendarzu znajduje się krótka i ciekawa historia prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych w Polsce od powstania 1623 roku do wybuchu II Wojny Światowej w 1939 roku. Przedstawione są też jej wybitne osobowości z tego okresu.

Każdemu klasztorowi w tegorocznym kalendarzu poświęcona jest jedna strona, na której znajdują się zdjęcia i krótka notatka na temat jego historii. W kalendarium wypisane są uroczystości, święta i wspomnienia liturgiczne, święta państwowe i różnych profesji oraz podani są patroni każdego dnia roku. Pojawiają się także daty wydarzeń z historii Polski i Kościoła w Polsce. Stronę tę kończą przysłowia związane z danym miesiącem.

Na stronie końcowej znajdują się ogólne dane o Jubileuszu 400-lecia Prowincji Matki Bożej Anielskiej OFM oraz inne informacje – wymienieni są autorzy treści i zdjęć. Także na tej stronie wydawca kalendarza Gwardian Kazimierski postuluje i kieruje apel do Braci Prowincji o szczególne uczczenie Jubileuszu poprzez podjęcie odpowiednich działań.

Polecamy każdemu zakup tego kalendarza, który niesie wiele ciekawych treści i ukazuje piękno kościołów i klasztorów franciszkańskich naszej prowincji. Szerokość kalendarza – 33,5cm.

Możesz również polubić…

Resize text-+=